RTX 2060 ekran kartı GTX1050 olarak gözüküyor

Kuons

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.

İkinci el RTX 2060 ekran kartlı ASUS TUF model laptop aldım (tam modeli FX505D). Laptop 2060'lı fakat aygıt yöneticisinde GTX 1050 olarak gözüküyor. DxDiag da ise ad: 1050 yonga adı olarak da RTX 2060 gözüküyor. MSI Afterburner'da sorun yok 2060 gözüküyor. Oyunlara girince ise ayarlar kısmında 1050 gözüküyor fakat hafıza 6 GB olarak gözüküyor ve FPS olarak da 2060'in verdiği FPS'leri alıyorum. Sorun yok fakat bu durum nasıl olabilir aklım almadı.

Normal nvidia üzerinden indirdigim 2060aptop driverini ise kurmak istedigimde uyumsuz diyor.

Şimdi driveri tamamen silip tekrar kurun demeyin risk almak istemiyorum belki özel olarak bir şeyler yapıp driver yüklemişlerdir diye düşünüyorum çünkü FurMark'ta da oyunlarda da normal 2060 FPS'leri alıyorum ayrıca bildiğim kadarı ile bir bilgisayara farkli ekran kartı driveri kurmak imkansız (yaniliyorsam söyleyin).

Bir de aldığımda sağ klik çalışmıyordu eve gecinde driver kurdum çalışmaya başladı ama tam stabil değil. 10 başlıyor ise 2 basmıyor.

Sizce sorun neden kaynaklanıyor? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Doğrulamayı kapatma gibi bir seçenek yok mu EZ Flash arayüzünde? Model farklı olduğundan dolayı yapıyor büyük ihtimal ile.
Bakayim ona. Şimdi 1660ti driveri indiriyorum belki yer : ) Hocam sonuçta bu cihaza bu skeilde driver atmışlar. Bilgisayarciyi aradım getir halledelim dedi de gündüz uzak biraz bir de vermek istemiyorum ama son çare. Fakat dediğim gibi sonuçta bu şekilde driver kurulmuş ismim olarak GTX 1050 olarak da geçse FPS lerde sorun yoktu.
Olayı anladım sanırım. Bios yanlış olduğundan başka Ssd ye hem Windows hem nvidia driver kurup laptopa takmışlar. Aklıma başka bir şey gelmiyor.

Son düzenleme:
Ssd formatladim sadece ve üzerine kurdum HDD yi ellemedim bir iki oyun vardı sadece

Bir üst mesajda son durumu yazdım hocam. Format attım şu an aygıt yöneticisinde ünlem işaretli Microsoft basic display yazıyor nvdia adına bir şey gözükmüyor drivee kurmak istesem bu Windows sürümüyle uyumsuz diyor. şu an rtx 2060 sadece aida64 gpu kısmında gözüküyor.
Bu arada RX 2060cduxgun çalışırken fakat 1050 olarak gözükürken şu driver yüklüydü temini almıştım.
Resimler:
Arkadaşlar bir şey fark ettim buna cevap verirseniz sevinirim önemli gibi çünkü. bu laptopun biosunu degistirmis olabilirler mi? çünkü arkasında FX 505dv yaziyorken şifa da 505du gözüküyor ve su olanın baktığımda göre grafik kartları farklı ? @Lord Games @TheAlcatraZ @Hamzz

Arkadaşlar bir şey fark ettim buna cevap verirseniz sevinirim önemli gibi çünkü. bu laptopun biosunu degistirmis olabilirler mi? çünkü arkasında FX 505dv yaziyorken şifa da 505du gözüküyor ve du olanın baktığımda ise grafik karti farklı 1650 gözüküyor ev ise 2060? @Lord Games @TheAlcatraZ @Hamzz

Bu arada neden mesaj düzenleme yapamıyorum
BIOS pilini 10 dakikalığına çıkarıp, süre bittikten sonra takar mısınız?

BIOS pilini 10 dakikalığına çıkarıp, süre bittikten sonra takar mısınız?
Laptop hocam açayım mı içini ama bu sadece biosa son sürüm ne işe içindeki ona reset atmaz mi.
Bios pili böyle nasıl çıkartacağız bir de ikinci görselde küçük kablolar normal mi.

Dosya Ekleri

• IMG_20210919_102015.jpg
    IMG_20210919_102015.jpg
    255 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20210919_102108.jpg
    IMG_20210919_102108.jpg
    112,6 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Arkadaşlar yukardaki ikinci görselde gösterdiğim bir de şu an ekleyeceğim gorseldeki şeyler normal mi sanki oynama yapılmış gibi özellikle bir üstteki ikinci gorseldeki küçük ince kablolar ne ifade ediyor.
@KojiroHyuga04 @AJFA hocam @Kuons BIOS pilini nasıl çıkartır?
Laptoplar da hiç çıkarmayı görmedim.
Çıkardım hocam da ise yarayacağını sanmıyorum. Bir üsteki mesajıma bakar mısınız kabloyla ilgili olan. Benim için önemli olan bu şu an.

Dosya Ekleri

• IMG_20210919_102859.jpg
    IMG_20210919_102859.jpg
    222,7 KB · Görüntüleme: 28
Bu konularda uzman değilim ama çok laptop içi açtım, o anakart flex kablosunda ek yapılmış gibi geldi, böyle şeyler kompanentlerde arıza olduğu zaman sistemi kandırmak için yapılabiliyor diye hatırlıyorum, BIOS'tan da 1050 olarak göstermişler fazla güç çekip hataya sebep olmasın diye gibi geldi bana.

Bu konularda uzman değilim ama çok laptop içi açtım, o anakart flex kablosunda ek yapılmış gibi geldi, böyle şeyler kompanentlerde arıza olduğu zaman sistemi kandırmak için yapılabiliyor diye hatırlıyorum, BIOS'tan da 1050 olarak göstermişler fazla güç çekip hataya sebep olmasın diye gibi geldi bana.
Kompanenet ne hocam. Ama dediğim gibi oyunlarda aç valhalla mesela full grafikte sorunsuz oynadım iki üç saat ve normal fps'ler ile. Ve biostan nasıl 1050 gösterebilirler. Bir de ben almadan önce letgoda ad kısmında 2070 gözüküyordu. Ben alırken de 1050 format attirmisti adam.

Kompanenet ne hocam. Ama dediğim gibi oyunlarda aç valhalla mesela full grafikte sorunsuz oynadım iki üç saat ve normal fps'ler ile. Ve biostan nasıl 1050 gösterebilirler. Bir de ben almadan önce letgoda ad kısmında 2070 gözüküyordu. Ben alırken de 1050 format attirmisti adam.
Grafik kartının BIOS'uyla oynandığı zaman böyle şeyler yapılabiliyor, senin anakartın BIOS'uyla oynanmış sanırım. Kablonun üzerindeki ek yapılmış kabloyu görünce işlem yapıldığını düşündüm, illaki Youtube'da senin laptobun içini açan vardır, ordan baksana attığın fotodaki gibi kablonun üzerinde kablo var mı? Sanmıyorum ama emin olmak için teyit ettirmeye çalışıyorum. Kompanent; bileşen demek, mosfet, kondansatör,kapasitör,endüktör vs. Mesela mosfeti arızalanan bir kart çalışmaya devam edebilir, bozuk olduğunu tam güç devreye girdiğinde anlarsın. Senin işlemci Ryzen 7 3750H, bu işlemci RTX 2060'a biraz dar boğaz yapıyor diye hatırlıyorum, ekran kartı kullanımına bakabilirsin, %99 oluyor mu?

Grafik kartının BIOS'uyla oynandığı zaman böyle şeyler yapılabiliyor, senin anakartın BIOS'uyla oynanmış sanırım. Kablonun üzerindeki ek yapılmış kabloyu görünce işlem yapıldığını düşündüm, illaki Youtube'da senin laptobun içini açan vardır, ordan baksana attığın fotodaki gibi kablonun üzerinde kablo var mı? Sanmıyorum ama emin olmak için teyit ettirmeye çalışıyorum. Kompanent; bileşen demek, mosfet, kondansatör,kapasitör,endüktör vs. Mesela mosfeti arızalanan bir kart çalışmaya devam edebilir, bozuk olduğunu tam güç devreye girdiğinde anlarsın. Senin işlemci Ryzen 7 3750H, bu işlemci RTX 2060'a biraz dar boğaz yapıyor diye hatırlıyorum, ekran kartı kullanımına bakabilirsin, %99 oluyor mu?
Baktim tam net göremedim ama öyle bir şey yok. Hocam şu an zaten formattan sonra rtx o görmüyor ve driver kuramiyorum ama öncesinde evet 99 oluyordu hep oyunlarda. Yani güçle ilgili bir şey değil tam sanırım. Şu an kendi biosunu atmaya çalışıyorum ama yok hata veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı