RTX 2060 ekran kartına 1 aydır sürücü gelmiyor

527998

Decapat
Öncelikle herkese selam. Ekran kartı olarak MSI Ventus XS OC RTX 2060 6 GB kullanıyorum driver programı olarak Driver Booster 9 Premium programını kullanıyorum. Bu programı bir tanıdığım vasıtası ile kurmustum fakat programdan mıdır bilinmez ne ekran kartına ne islemciye ne de herhangi bir parcaya driver gelmiyor. Yaklasık 2-3 gün önce NVIDIA Type-C cart curt bir şey driveri geldi normalde NVIDIA sürücüleri ile övünür fakat abimde RX 580 var, o program kullanmıyor her 10-15 günde bir yeni driver geliyor. Acaba bu sorun progradman mıdır cevplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle otomatik sürücü kuran programları asla tavsiye etmiyoruz. Yanlış ya da eski sürüm sürücü kurabiliyorlar. En sağlıklısı kendiniz elinizle sürücüyü indirip kurmanız.

Bu adresten sürücülerin güncellerini kendiniz kurup sağlıklı biçimde kullanabilirsiniz. Önerilen de budur.
Sürücülerin tarihlerini de kontrol edebilirsiniz.
Sürücüler gerekmediğinde fazlalık olsun diye çıkmazlar gerektiğinde sistem açıkları ya da performans iyileştirmeleri için çıkarlar. Gerekmedikçe sürücü çıkartmaz hiçbir firma.
İyi Sosyaller.

Öncelikle herkese selam. Ekran kartı olarak MSI Ventus XS OC RTX 2060 6 GB kullanıyorum driver programı olarak Driver Booster 9 Premium programını kullanıyorum. Bu programı bir tanıdığım vasıtası ile kurmustum fakat programdan mıdır bilinmez ne ekran kartına ne islemciye ne de herhangi bir parcaya driver gelmiyor. Yaklasık 2-3 gün önce NVIDIA Type-C cart curt bir şey driveri geldi normalde NVIDIA sürücüleri ile övünür fakat abimde RX 580 var, o program kullanmıyor her 10-15 günde bir yeni driver geliyor. Acaba bu sorun progradman mıdır cevplarınızı bekliyorum.
RX 580'in AMD firması olması dışında bir sorun yok, mantığınız aşırı saçma. Sürekli driver gelmesi bir anlam ifade etmiyor. Driver Booster programını kullanmak başlı başına başka bir hata zaten.

İyi günler,
Öncelikle kullandığınız program ve benzeri bütün programlar, yanlış driver kurmalarıyla ünlü. Sürekli sistem hataları, yanlış kodlanmış veya isimlendirilmiş driver sorunlarına sebep oluyor.

Sisteminiz için driverları manuel olarak güncellemenizi önerebilirim. Experience kullanarak NVIDIA driverlarını güncelleyebilirsiniz. Ortalama olarak ayda bir güncelleme gelir. Önemli bir oyun çıkması veya fix yayımlamak için sürenin kısaldığı durumlar olabilir.

Anakart, ses ve chipset sürücüleri için anakartınızın sitesindeki destek kısmından güncelleyebilirsiniz. Yine Intel'in veya AMD'nin sitelerindende driver indirebilirsiniz.

Nvidia'nın Türkiye sunucusuna gelmiyor. Ama buradan indirebilirsin. Eylül 27 :)

Yeni konular

Geri
Yukarı