RTX 2060 ekrana görüntü gelmiyor

TheGaahl

Centipat
Daha fazla  
Selam. Bugün bilgisayarım elime ulaştı ama teknik bir sorunla karşılaştım. Bilgisayardan hiçbir şekilde ekran alamıyorum. Monitörde bir sıkıntı olmadığına emin oldum. HDMI kablosunda da sorun yok iki farklı kablo ve iki farklı cihazda denedim. Ne yaparsam yapayım bilgisayardan ekran alamıyorum. Freedos geldiği için belki driver yüzünden ekran kartını kullanamıyorumdur diye düşündüm ve onboard üzerinden HDMI bağlantısı kurdum ve yine bir görüntü alamadım. Ram'leri, BIOS pilini çıkarıp taktım yine de bir şey değişmedi. İşlemci fanı ve bilgisayarda olan fanlar çalışıyor bu arada.

Aldığım mağaza İstanbul'da ve ben İstanbul dışında yaşıyorum. Herhangi bir teknik servise göstermeye kalkarsam garanti kapsamından çıkıyor. Donanımdan pek anlamadığım için sorun nerede bilmiyorum. Ekran kartını doğru taktığıma eminim.

Sistem Özelliklerim:
1 X GIGABYTE B450M S2H 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart
1 X GIGABYTE GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
2 X XPG 8GB Gammix D30 Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
1 X AMD RYZEN 5 3600 MPK 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Bugün bilgisayarım elime ulaştı ama teknik bir sorunla karşılaştım. Bilgisayardan hiçbir şekilde ekran alamıyorum. Monitörde bir sıkıntı olmadığına emin oldum. HDMI kablosunda da sorun yok iki farklı kablo ve iki farklı cihazda denedim. Ne yaparsam yapayım bilgisayardan ekran alamıyorum. Freedos geldiği için belki driver yüzünden ekran kartını kullanamıyorumdur diye düşündüm ve onboard üzerinden HDMI bağlantısı kurdum ve yine bir görüntü alamadım. Ram'leri, BIOS pilini çıkarıp taktım yine de bir şey değişmedi. İşlemci fanı ve bilgisayarda olan fanlar çalışıyor bu arada.

Aldığım mağaza İstanbul'da ve ben İstanbul dışında yaşıyorum. Herhangi bir teknik servise göstermeye kalkarsam garanti kapsamından çıkıyor. Donanımdan pek anlamadığım için sorun nerede bilmiyorum. Ekran kartını doğru taktığıma eminim.

Sistem Özelliklerim:
1 X GIGABYTE B450M S2H 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart
1 X GIGABYTE GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
2 X XPG 8GB Gammix D30 Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
1 X AMD RYZEN 5 3600 MPK 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci
Ramleri sök-tak

Daha önce görüntü aldınız mı?
Selam. Bugün bilgisayarım elime ulaştı ama teknik bir sorunla karşılaştım. Bilgisayardan hiçbir şekilde ekran alamıyorum. Monitörde bir sıkıntı olmadığına emin oldum. HDMI kablosunda da sorun yok iki farklı kablo ve iki farklı cihazda denedim. Ne yaparsam yapayım bilgisayardan ekran alamıyorum. FreeDOS geldiği için belki driver yüzünden ekran kartını kullanamıyorumdur diye düşündüm ve onboard üzerinden HDMI bağlantısı kurdum ve yine bir görüntü alamadım. RAM'leri, BIOS pilini çıkarıp taktım yine de bir şey değişmedi. İşlemci fanı ve bilgisayarda olan fanlar çalışıyor bu arada.

Sistem özelliklerim:
1 X Gigabyte B450M S2H 3600MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX anakart.
1 X Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6 GB GDDR6 192 Bit ekran kartı.
2 X XPG 8 GB Gammix D30 kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.
1 X AMD Ryzen 5 3600 MPK 3.6GHz 35MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm işlemci.

Bir de televizyona takıp deneyebilirsiniz.

Fanlar çalışıyorsa, monitör ve kablolarını başka sistemde denemiş isen ve bip sesi gelmiyorsa sorun gerçekten ekran kartındadır. Ekran kartını değiştirin, çünkü bildiğim kadarıyla çözümü yok diye biliyorum. Belki de PSU yetersiz güç sağlıyordur.
Ramleri sök-tak
Sorun RAM 'de olsa anakart 'tan bip sesi gelirdi.

Fanlar çalışıyorsa, monitör ve kablolarını başka sistemde denemiş isen ve bip sesi gelmiyorsa sorun gerçekten ekran kartındadır.

Sorun RAM'de olsa Anakart'tan bip sesi gelirdi.

Benim sistemim geldiğinde ekrana hiç görüntü gelmemişti. RAM'i söküp ikinci slota taktığımda düzeldi. Bende BIOS vs. açılmıyordu. Yani görüntü 0 simsiyah ekrandı.

Ek olarak buzzer takılı değilse bip sesi gelmez.

Çift ram var. Çıkartıp taktım olmadı. Birini taktım sadece yine olmadı.
Anakartınızın kutusundan buzzer çıktıysa, 4 pinlik girişe buzzer takmayı deneyin. Ozaman hatanın ne olduğu anlaşılacaktır. Benim anakartımın kutsusundan buzzer çıkmıştı, örneğin ITOPYA Buzzeri takmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı