RTX 2060 Fortnite anlık FPS düşmesi sorunu

Exodius

Decapat
Selamlar
Asus Rog Strix 2060
AMD Ryzen 5 2600
8x2 Corsair 3000MHz RAM
MSI B450 Gaming Plus anakart var.

Fortnite destansı ayarlarda 144 Hz sabitliyorum ama arada 130-100'e düşüyor. FPS alıyorum bu da kasma meydana getiriyor anlık ve oyun zevkimi düşürüyor. Sebebi nedir acaba? Darboğaz olduğunu düşünmüyorum şahsen. Ben monitörümden şüpheleniyorum 60 Hz monitörüm. Yardım ve önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her halükarda 60FPS den yukarısını göremiyorsunuz ancak 100FPS ye düştüğünde rahatsız oluyorsunuz.
Tamamen psikolojik. VSYNC açıp oynayın. 60 dan aşağı düşmedikce FPS drop da olmaz.
Tamamen psikolojik değil malesef. Yırtılma seviyesi değişken olduğu için yüksek FPS değerlerinde yırtılmıyormuş hissi yaratıyor.
Hocam Fortnite biraz hız oyunu, o yüzden VSYNC oyuncuyu etkileyebiliyor. Ama dediğiniz gibi VSYNC bayağı iş görür.
Kesinlikle katılıyorum Vsync açıkken Fortnite, CSGO gibi hızlı oyunlarda sıkıntı yaşarsanız. Gecikme sizin canınızı daha çok sıkar emin olun.

Aldığınız FPS ne olursa olsun 60FPS ile oynuyorsunuz. Nasıl 100FPS'ye düşünce rahatsız oluyorsunuz siz isterseniz 500FPS alın yine de 60FPS gibi oynatıyor zaten. Böyle bir durumda 60FPS'nin altına düşmedikçe drop yaşanmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Exodius
Herkes çok yanlış önerilerde bulunmuş herneyse. Hocam senin drobun işlemcinden kaynaklanan bi durum. Çünkü bende senin gibi aynı soruna sahiptim ama şuan değilim. Senin AMD Ryzen Master programından GAME MODE moduna alman lazım. Deneyip buraya yorumunu yazarsın.

İslemciden kaynakli degil. 2K cozunurluge alip oynarsa muhtemelen droplar gider ama FPSte duser. Cunku Ryzen 2'ler tek cekirdek performansi İntel kadar iyi olmadigi icin dusuk cozunurlukte daha az FPS veriyor. 1080p olsa cozunurluk bit nebze azalir ama 1660*900 cozunurlukte yani ne bileyim.
Cozunurlugunu 1080p yap, kasma gitmezse 2Kya cikar.

İslemciden kaynakli degil. 2K cozunurluge alip oynarsa muhtemelen droplar gider ama FPSte duser. Cunku Ryzen 2'ler tek cekirdek performansi İntel kadar iyi olmadigi icin dusuk cozunurlukte daha az FPS veriyor. 1080p olsa cozunurluk bit nebze azalir ama 1660*900 cozunurlukte yani ne bileyim.

Hocam doğal çözünürlüğü 1660-900 ama , hatta ekran çözünürlüğünü 1080 yapınca masaüstümün tam HD gözükmüyor simgeleri falan .

Monitör 2k desteklese yapacağım hocam da maalesef desteklemiyor anlamadım sorunu darboğaz mı yapıyor acaba diyeceğim anlamadım yani

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı