RTX 2060 Gaming sistem oyunlarda ani takılmalar

Anakart: B360 GAMING PRO Carbon.
İşlemci: i7 8700.
Ekran kartı: RTX 2060 Gaming Z
RAM: Crucial 8 GB Ballistix DDR4 2400 MHz.(X2)
SSD: Samsung 870 EVO 250GB.
Güç kaynağı: Cooler Master 600W.

Sıcaklık değerleri ise mükemmel.
NVIDIA güncellemeleri en yeni sürüm.
Format atıldı fakat hala değişen bir şey yok.
BIOS değiştirildi fakat sonuçlarda değişiklik bulunmuyor.
Oyun esnasında işlemci, ekran kartı ve disk kullanımına bakıldı her şey normal.

Çoğu oyunda FPS düşmeden donma yaşıyorum SSD ve HDD'nin sağlık durumlarına bakıldı ve gayet iyi.
RAM'ler kontrol edildi herhangi bir sorun bulunamadı.
İşlemci benchmark testlerinde ortalamanın üstünde sonuç veriyor.
Ekran kartı ortalamanın üstünde performans veriyor.
İşlemci soğutucusu bulunmakta ismi Arctic Freezer 34 e-sports.
Genellikle FPS oyunları oynamaktayım Valorant'ta bazen 10 dakika sonra bazen 1 saat sonra donmaya başlıyor. Özellikle ani bir işlem olduğunda donuyor oyunlar.
Sorunun neden kaynaklı olabileceği hakkında görüşlerim var fotoğrafı buraya atacağım.
1 aydır bu sorunla uğraşmaktayım. İşlemciyi 2 yıl önce aldım eğer çözülemiyecek bir sorunsa garantiye vericeğim.

Gördüğünüz gibi işlemci boşta bile olsa MHz'i 798'e çekiyor bu normal mi değil mi bilmiyorum. Eğer sorun buradaysa demektir ki işlemci kaynaklı donma.
Sorun MHz düşmesinden değil şimdi baktım çünkü oyuna girdiğimde MHz düşmeden donma yaşadım.
Hocam RAM'leri çift kanal yapın, sorun çözülücektir, ayrıca RTX 2060'a Ofis kartı diyen arkadaşa da baya güldüm.

Hocam RAM'leri çift kanal yapın, sorun çözülücektir, ayrıca RTX 2060'a ofis kartı diyen arkadaşa da bayağı güldüm.

2 tane 8 var bende yanlış anladıysam kusura bakma.
Her oyunda olmasa idare edeceğim fakat çok kötü aşırı derecede hissedilir ve hala sorunun hangi parçadan kaynaklandığı bulunamadı. Yapılabilicek çoğu işlemleri yaptım öğrendim fakat hiçbir şekilde değişmiyor sorunun kaynağını bulabilirsem çözmem 1 günümü almicak.
İnanılmaz ya

Son düzenleme:
2 tane 8 var bende yanlış anladıysam kusura bakma.
Her oyunda olmasa idare edeceğim fakat çok kötü aşırı derecede hissedilir ve hala sorunun hangi parçadan kaynaklandığı bulunamadı. Yapılabilicek çoğu işlemleri yaptım öğrendim fakat hiçbir şekilde değişmiyor sorunun kaynağını bulabilirsem çözmem 1 günümü almicak.
İnanılmaz ya
Hocam pardon görmemişim, yine de bence 8 GB RAM'den kaynaklı en az 3000mhz 8x2 RAM alınmalı.

Hocam pardon görmemişim, yine de bence 8 GB RAM'den kaynaklı en az 3000mhz 8x2 RAM alınmalı.
katılıyorum fakat 2 yıl boyunca olmayıp şimdi olması düşündürüyor.
CPU'nun frekansı artınca droplar azalıyor. Bu ne demek darboğaz mı oluyor. Darboğaz olması çok zor çünkü CS de bile donuyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı