RTX 2060 GTA 5'de yırtılmalar

wenX

Hectopat
Makaleler
1
Daha önce de izlediğim ve aklımda kalan unlostun FPS arttırma videosunu izleyeyim dedim çünkü driverıma ayar yapmamıştım ve GTA 5 oynarken hafif takılmalar oluyordu. Ayarı yaptıktan sonra oyuna girdim ve mouse u hızlıca çevirdiğimde yırtılmalar oluştuğunu fark ettim. FPS'i yüksek verecek ama yırtılmaların olmaması ve kalitenin düşmemesi için hangi ayarları yapmam gerekiyor?
Ekran kartım: RTX 2060
Driver sürümü: 445.87.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce de izlediğim ve aklımda kalan unlostun FPS arttırma videosunu izleyeyim dedim çünkü driverıma ayar yapmamıştım ve GTA 5 oynarken hafif takılmalar oluyordu. Ayarı yaptıktan sonra oyuna girdim ve mouse u hızlıca çevirdiğimde yırtılmalar oluştuğunu fark ettim. FPS'i yüksek verecek ama yırtılmaların olmaması ve kalitenin düşmemesi için hangi ayarları yapmam gerekiyor?
Ekran kartım: RTX 2060
Driver sürümü: 445.87.
Monitörün kaç HZ ? Diyelimki 144 HZ oyun ayarlarından. V-Sync açın bu şekilde oyun 144 HZ sabitlenecektir. Ve dediğiniz yırtılmalar yok olacaktır.

Tavsiyem ekran kartı ayarlarınızı sıfırlamanız olacaktır. İsterseniz sürücüleri kaldırıp, temiz kurulum yapabilirsiniz. Söz konusu şahıs, CS:GO için bir takım ayarlamalardan bahsediyor. Kısacası görselliğin önemli olmadığı oyunlar için. Haliyle bu tarz ''ince'' ayarlar FPS değerlerini yükseltirken, kaliteyi minimum seviyeye çekiyor.

Geri
Yukarı