RTX 2060 HDMI to VGA dönüştürücü çalışmıyor

Puncover

Hectopat
Merhaba. Gigabyte 2060S 8 GB OC ekran kartı aldım. Ancak elimdeki monitör eski bir VGA girişli monitör.

HDMI to VGA adaptör ile monitörü bağladığımda sadece BIOS ekranında ve Windows açılıyor kısmında görüntü gelmekte. Ardından sinyal gidiyor.

Acaba problem ne? Çözünürlüğü başka bir monitör takarak düşürerek denedim, yine sinyal gelmiyor.

Öncelikle aparatın bozuk olma olasılığını denemeniz gerekli. Eğer televizyonunuzda HDMI girişi varsa HDMI kablosu takıp deneyebilir misiniz? Eğer görüntü gelmiyorsa daha yeni aldığınız için garantiyi sağlayan servise verebilirsiniz.

Hayır hocam dönüştürücü doğru. Kartta HDMI var. Monitör VGA destekli. HDMI to VGA doğru.
Hocam bu tip bir ürün deneyebilirsiniz. USB beslemesiyle daha iyi sinyal iletirler.
.

Bilgisayarım
İşlemci: ryzen 5 3600
Ram: 16gb 3200 mhz ram
Anakart: Msi b450 pro max 2
Ekran kartı: Gigabyte Rtx 2060s windworce 8gb oc ekran kartı

Hayır, HDMİ TO VGA aparat var, aksi halde ekran kartına ve eski monitöre soket uymazdı sanırım :) bi an ben yanlış yazdım diye düşündüm.

Açıkçası dönüştürücü aktif mi pasif mi bilmiyorum. Şirketimin çalıştığı bilgisayarcı 2 adet döniştürücü verdi, markası "Hytech" miş.

Şimdilik televizyonumu kullanıyorum, yani ekran kartının hdmi çıkışı çalıştığına eminin.

Sanırım bu slink marka olan vatanbilgisayarda varmış. Birazdan gidip satın alacağım. Umarım çalışır. Çalıştığında buraya tekrar yazacağım.

Dönüştütücülerin aktif pasif diye ayrıldığını bilmiyorum. Umarım çalıştırabilirim
Hayır hocam dönüştürücü doğru. Kartta HDMI var. Monitör VGA destekli. HDMI to VGA doğru.
Hocam bu tip bir ürün deneyebilirsiniz. USB beslemesiyle daha iyi sinyal iletirler.
.

Vatanbilgisayardan sizin önerdiğiniz ile aynı marka ancak farklı seri numarasına sahip USB Beslemeli ürünü aldım. S-link SL-HVS20 HDMI to VGA+Audio +USB Power Çevirici fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Ve çalıştı :) Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı