RTX 2060-i5 9400F sistem siyah ekran

coinflipadc

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 5 ayı doldurmamış olan, her parçasını sıfır aldığım kendi topladığım bilgisayarımda anlam veremediğim sebebini çözemediğim bir problem yaşamaktayım.

Oyunların yükleme ekranlarında veya oyunu kapatmak istediğimde bilgisayarım arada bir siyah ekrana geçiyor ve monitörde sinyal yok mesajı alıyorum. Sanıyorum ki ekran kartım sinyal vermeyi kesiyor ve bu sorun ben bilgisayarı kapatana kadar devam ediyor.

Bilgisayar bazen kendini resetliyor. Bu sorun olduğunda ama genel olarak resetlemeyip bu şekilde kalmaya devam ediyor. PC resetlediğimde veya resetlendiğinde hiçbir sorun olmadan yine eskisi gibi devam ediyor.

Arada bir yine aynı şekilde siyah ekrana düştüğünde PC açılırken mavi ekran ile karşılaşıyorum. Mavi ekran kodları genel olarak "Video scheduler internal error" oluyor. Nadiren farklı mavi ekran kodu aldığım oluyor geçenlerde yediğim mavi ekranın fotoğrafını almıştım onu da ekleyeceğim. Bu sorunu oyun oynarken kesinlikle yaşamıyorum sadece ve sadece oyunu kapatırken veya açarken yaşıyorum. Anlayamadım neden olduğunu.

Ekran kartı driver'ı güncel hatta DDU ile ekran kartının bütün sürücülerini silip en baştan tertemiz kurulum yaptım yine düzelmedi. Bilgisayarı fabrika ayarlarına çevirip yine kurulum yaptım düzelmedi.

Bu sorun bilgisayarı aldıktan sonra yoktu yeni yeni olmaya başladı.

Isı problemi yaşamıyorum genel olarak gördüğüm en yüksek sıcaklık değeri 72 derece. Ortalama 68 derece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, muhtemelen kablo kaynaklı değildir. Bu durumda PSU/GPU ikilisine bakılması daha iyi olur. Garantisi var. Gönderebilirsiniz. Sürücüleri DDU ile kaldırıp yüklenmiş. NVIDIA kolay kolay sürücü hatası vermez.

geçmiş olsun. ☹️ ☹️
indir.png

Yeni konular

Geri
Yukarı