RTX 2060 için H81M-K sisteme işlemci önerisi

Yusuf971

Hectopat
Ekran kartımı 1 ay içinde RTX 2060 ile değiştirmek istiyorum ama işlemcim yetersiz ve eski olduğu için darboğaz olacağından değiştirmek istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Şu anki sistemim:
  • Anakart: H81M-K
  • İşlemci: i5-4460
  • Ekran kartı: Zotac GTX 1050 Ti
  • RAM: 8 GB
  • Güç kaynağı: 400w

Son düzenleyen: Moderatör:
i7 4790 alınabilir, bütçeniz varsa ve güncel bir sisteme geçmek istiyorsanız bütçe belirtmelisiniz.

Ekran kartımı 1 ay içinde RTX 2060 ile değiştirmek istiyorum ama işlemcim yetersiz ve eski olduğu için darboğaz olacağından değiştirmek istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Şu anki sistemim:
  • Anakart: H81M-K
  • İşlemci: i5-4460
  • Ekran kartı: Zotac GTX 1050 Ti
  • RAM: 8 GB
  • Güç kaynağı: 400w

Öncelikle PSU yu en az 600W seviyelerine çıkartman gerekiyor.

Sonrasında işlemciyi değiştirmek istiyorsan anakart ve ramleride değiştirmen gerekiyor. Çünkü anakartın DDR3 ve yeni nesil bir işlemci için intel tarafında 1151 pin anakart gerekiyor bu da DDR4 anakartlarda mevcut.

Yani kısacası dostum sen bu sistemi bir kenara bırak hiç bozma, gidip yeni DDR4 bir sistem toplaman gerekiyor.

Ne alakası var RTX 2060 zaten 1080P için yapıldı ? :D sizin dediğiniz RTX 2070- 2080-2080 Tİ için geçerli.
2600TL'den ucuz 2060 bulunamıyor. Sistemde zaten GTX1050Ti varmış. 1050Ti varken gerek yok demek istedim. Yargısız infaz yapmak yerine neden öyle dediğimi sora bilirdin. :mad:
Ayrıca ekran kartı değiştirmeden önce sistemini güncellemek daha iyi olur.

Öncelikle PSU yu en az 600W seviyelerine çıkartman gerekiyor.

Sonrasında işlemciyi değiştirmek istiyorsan anakart ve ramleride değiştirmen gerekiyor. Çünkü anakartın DDR3 ve yeni nesil bir işlemci için intel tarafında 1151 pin anakart gerekiyor bu da DDR4 anakartlarda mevcut.

Yani kısacası dostum sen bu sistemi bir kenara bırak hiç bozma, gidip yeni DDR4 bir sistem toplaman gerekiyor.

Böyle bir sistemi düzgün bir fiyata satabileceğimden emin değilim o yüzden satmayı düşünmüyorum.bana uyumlu bir işlemci,ram ve anakart önerebilirmisiniz? bu arada güç kaynağımı yakın bi zamanda değiştireceğim,onun için 600w değerinde bi güç kaynağı alacağım.

anakart,işlemci ve ram için bütçem: 2000-2200 TL

Böyle bir sistemi düzgün bir fiyata satabileceğimden emin değilim o yüzden satmayı düşünmüyorum.bana uyumlu bir işlemci,ram ve anakart önerebilirmisiniz? bu arada güç kaynağımı yakın bi zamanda değiştireceğim,onun için 600w değerinde bi güç kaynağı alacağım.

anakart,işlemci ve ram için bütçem: 2000-2200 TL
Ustam 2500 TL verip buna yapabileceğin tek şey ikinci el olarak aynı nesil bir i7 işlemci alabilirsin ve +8 GB ram daha takabilirsin. Bu sistemini güçlendirir ama gel gör ki 2500 TL yi çöpe atmış olursun. Bunu yapacağına bütçeni arttır ve sistemini DDR4 yap, yapamıyorsan da hiç işlemciyi falan değiştirmeye çalışma. Bu benim sana cüzdan önerimdir, boşa para harcama diye diyorum yanlış anlaşılmasın sana yardımcı olmak için diyorum çünkü sonra pişman olacaksın eminim.

Ustam 2500 TL verip buna yapabileceğin tek şey ikinci el olarak aynı nesil bir i7 işlemci alabilirsin ve +8 GB ram daha takabilirsin. Bu sistemini güçlendirir ama gel gör ki 2500 TL yi çöpe atmış olursun. Bunu yapacağına bütçeni arttır ve sistemini DDR4 yap, yapamıyorsan da hiç işlemciyi falan değiştirmeye çalışma. Bu benim sana cüzdan önerimdir, boşa para harcama diye diyorum yanlış anlaşılmasın sana yardımcı olmak için diyorum çünkü sonra pişman olacaksın eminim.
Hocam benim işlemciyi değiştirmekteki amacım rtx 2060 ı takıp düzgün bir şekilde darboğaz olmadan oyun oynamak.Eğer sadece eski nesil bir i7 işlemci almak darboğaz sorununu çözüyorsa bu benim için daha iyi bir seçenek.Eğer bildiğin rtx 2060 ile darboğaz yapmayan ve anakartımla uyumlu bir işlemci varsa bana önerebilirmisin?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı