RTX 2060 ile 3060 arasındaki fiyat farkı neden fazla?

Kanka sen bu kartla 12 GB VRAM kullanamazsınki he 3.nesi RTX teknolojisi var ona bir şey diyemem.

Kankam verdiğin örnek GTX 1050 Ti ile RTX 3090 gibi bir şey performansı yakın olan bir kartı bu kadar pahalı olması mantıksız ayrıca oyuncuların gözünü boyamak icinde 12 GB VRAM koymuşlar ne zaman RTX 2060 ve RTX 3060 konusu açılsa ilk VRAM diyorlar.
Performansla alakası yok işte onun. Yeni - Eski mantığı. Benim eski GTX 970 ekran kartı da performans olarak GTX 1650'den daha iyi hatta. Ama sırf GTX 1650 daha yeni bir kart, yeni çıktı diye benimkinden daha pahalı.

Performansla alakası yok işte onun. Yeni - eski mantığı. Benim eski GTX 970 ekran kartı da performans olarak GTX 1650'den daha iyi hatta. Ama sırf GTX 1650 daha yeni bir kart, yeni çıktı diye benimkinden daha pahalı.

Kanka git yukarı oku sorumu ben eski yeni dememişimki performans farkını sormuşum 3060 alan birine benziyosun ve kendini avutuyorsun dostum :D

Kanka git yukarı oku sorumu ben eski yeni dememişimki performans farkını sormuşum 3060 alan birine benziyosun ve kendini avutuyorsun dostum :D
Herkese iyi günler. Bir sorum olacak RTX 2060 ile RTX 3060 arasında 5-10 FPS var ama fiyat farkları 4K ile 5K arasında. Bunun nedeni nedir?

Fiyat farkını sormuşsun neden diye. Ben de diyorum ki. Biri daha önce çıkmış bir kart. RTX 2000 serisi çıkalı yaklaşık 2 sene oldu. RTX 3000 serisi ise daha bu yıl çıktı. Daha neyi anlamıyorsun dostum ? Ara nvidia'yı sor madem neden pahalı diye. Adam da aynısını dicek RTX 3060 daha yeni çıktı diyecek sana.

herkese iyi günler. Bir sorum olacak RTX 2060 ile RTX 3060 arasında 5-10 FPS var ama fiyat farkları 4K ile 5K arasında. Bunun nedeni nedir?

Fiyat farkını sormuşsun neden diye. Ben de diyorum ki. Biri daha önce çıkmış bir kart. RTX 2000 serisi çıkalı yaklaşık 2 sene oldu. RTX 3000 serisi ise daha bu yıl çıktı. Daha neyi anlamıyorsun dostum? Ara NVIDIA'yı sor madem neden pahalı diye. Adam da aynısını diyecek RTX 3060 daha yeni çıktı diyecek sana.

Haklısın kanka ben sizin fikrinizi alıyorum sadece RTX 2060 ile RTX 3060 arasında 2 sene var bence RTX 3060 FPS'si daha fazla olmalıydı.

Arkadaş sana neden fiyat farkı olduğunu söylemiş sen kendini avutuyorsun diye karşılık veriyorsun her şey performans da değil yeni model yeni ürün ayrıca dediğim gibi arada 5 10 FPS de yok oyundan oyuna değişiyor kimi oyunda 10 kimi 20 kimi oyunda devasa 50 70 FPS bu tamamen oyunun daha yüksek VRAM'e uyumlu tasarlanmasına bagli hatta 2060 6 GB ile 12 GB halının karşılaştırmasına baktım arasında 4 5 FPS var yani VRAM olarak eşit olsa bile geçemez.

Yukarı da bir arkadaş paylaşmış karşılaştırma videolarında 2060 ile 3060 arasında ortalama 15 FPS'e yakın fark varken arada teknoloji farkını da dahil edersen şu anki piyasa da 4000'lik fark normal değil midir? 3060 ile 3060 Ti arasında aynı videolar da ortalama 10 FPS fark var 2 kart arasındaki fiyat farkı da şu anki piyasada 3000 TL civarı.

Arkadaş sana neden fiyat farkı olduğunu söylemiş sen kendini avutuyorsun diye karşılık veriyorsun her şey performans da değil yeni model yeni ürün ayrıca dediğim gibi arada 5 10 FPS de yok oyundan oyuna değişiyor kimi oyunda 10 kimi 20 kimi oyunda devasa 50 70 FPS bu tamamen oyunun daha yüksek VRAM'e uyumlu tasarlanmasına bagli hatta 2060 6 GB ile 12 GB halının karşılaştırmasına baktım arasında 4 5 FPS var yani VRAM olarak eşit olsa bile geçemez.

Kanka 1.cisi kendimi avutuyor olsam neden 3060 kullanayım 2.cisi belliki sende RTX 3060 kullanıyorsun git bir de RTX 2060'lı sistem kur arasındaki performans farkına bak 3.cüsü zaten VRAM'in önemi yok demek istedigim zaten belli RTX 3060'a yazık edilmiş bir kart.
Yukarı da bir arkadaş paylaşmış karşılaştırma videolarında 2060 ile 3060 arasında ortalama 15 FPS'e yakın fark varken arada teknoloji farkını da dahil edersen şu anki piyasa da 4000'lik fark normal değil midir? 3060 ile 3060 Ti arasında aynı videolar da ortalama 10 FPS fark var 2 kart arasındaki fiyat farkı da şu anki piyasada 3000 TL civarı.

Kendinde demişsin kankim zaten teknolojisi daha yeni olan bana göre önemsiz olsa da size göre önemli olan VRAM fazlalıgı ve yeni nesil RTX olmasına rağmen neden bu kadar az FPS'si. Yukarlarda dedigim gibi RTX 3060'a yazık edilmiş.

Kanka 1.cisi kendimi avutuyor olsam neden 3060 kullanayım 2.cisi belliki sende RTX 3060 kullanıyorsun git bir de RTX 2060'lı sistem kur arasındaki performans farkına bak 3.cüsü zaten VRAM'in önemi yok demek istedigim zaten belli RTX 3060'a yazık edilmiş bir kart.

Kendinde demişsin kankim zaten teknolojisi daha yeni olan bana göre önemsiz olsa da size göre önemli olan VRAM fazlalıgı ve yeni nesil RTX olmasına rağmen neden bu kadar az FPS'si. Yukarlarda dedigim gibi RTX 3060'a yazık edilmiş.

RTX3060 RTX3000 serisinin giriş seviyesi zaten, kendim de 3060 kullanıyorum ilerisi için daha iyi 3000 serisi DLSS 2.0 teknolojisi var bu 2060 da yok sana daha açık şekilde anlatayım çünkü biraz anlamıyor gibisin 2000 serisi DLSS ve RTX teknolojisinin demosu 3000 de bunun üzerine yatırım yapacaklar.

Konu başlığın 'RTX 2060 ile 3060 arasındaki fiyat farkı neden fazla?' ben buna göre bir yorumda bulundum. 3060 neden bu kadar az FPS veriyor derseniz o başka bir konu o konuda bir yorumum yok.

Konu başlığın 'RTX 2060 ile 3060 arasındaki fiyat farkı neden fazla?' ben buna göre bir yorumda bulundum. 3060 neden bu kadar az FPS veriyor derseniz o başka bir konu o konuda bir yorumum yok.

Haklısın dostum konu başlığı fiyat farkı altına yazdığım FPS farkı.
RTX3060 RTX3000 serisinin giriş seviyesi zaten, kendim de 3060 kullanıyorum ilerisi için daha iyi 3000 serisi DLSS 2.0 teknolojisi var bu 2060 da yok sana daha açık şekilde anlatayım çünkü biraz anlamıyor gibisin 2000 serisi DLSS ve RTX teknolojisinin demosu 3000 de bunun üzerine yatırım yapacaklar.

Hayır kankam başta söylediğinde anladım zaten kabullenmek zor yani 15k para vermişiz ama 10klık sistemle aralarındaki fark az.

Bir de kanka bildiğim kadarıyla DLSS 2.0 bütün RTX serisi ekran kartlarında var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı