RTX 2060 ile 3060 arasındaki fiyat farkı neden fazla?

Haklısın dostum konu başlığı fiyat farkı altına yazdığım FPS farkı.

Hayır kankam başta söylediğinde anladım zaten kabullenmek zor yani 15k para vermişiz ama 10klık sistemle aralarındaki fark az.

Maalesef dostum Türkiye şartları, dolar, miningciler, çip üretim sıkıntısı, korona dolayısıyla fabrikaların durması bir de yurtdışındaki kullanıcılar parayı basıp alınca biz hava alıyoruz bizde 10 kartı 100 kişi havada kapmaya çalışıyoruz. Korona bitimi çip sıkıntısı biterse belki fiyatlar normale döner.

Maalesef dostum Türkiye şartları, dolar, miningciler, çip üretim sıkıntısı, korona dolayısıyla fabrikaların durması bir de yurtdışındaki kullanıcılar parayı basıp alınca biz hava alıyoruz bizde 10 kartı 100 kişi havada kapmaya çalışıyoruz. Korona bitimi çip sıkıntısı biterse belki fiyatlar normale döner.

Umarız kankam.

Haklısın dostum konu başlığı fiyat farkı altına yazdığım FPS farkı.

Hayır kankam başta söylediğinde anladım zaten kabullenmek zor yani 15k para vermişiz ama 10klık sistemle aralarındaki fark az.

Bir de kanka bildiğim kadarıyla DLSS 2.0 bütün RTX serisi ekran kartlarında var.

Yok DLSS 2.0 galiba 3. nesile özel yine bakmam lazım bir yerde görmüştüm. Evet tekrar baktım 3. nesile özel değilmiş fakat tensör çekirdeği ikinci nesilmiş bu da büyük ihtimalle daha uyumlu çalışmasını sağlar herhalde.

Haklısın kanka ben sizin fikrinizi alıyorum sadece RTX 2060 ile RTX 3060 arasında 2 sene var bence RTX 3060 FPS'si daha fazla olmalıydı.
İşte firmalar satış taktiği için performansa önem vermiyor. Aynı ürünün fıstık yeşilini, hafif bir oynama ile 2 defa satıyor kullanıcıya. Örneğin: RTX 2080 vs RTX 2080 Super. Ufak bir 2-3 fps'lık fark için senden 5k daha fazla alıyor. Malesef kapitalizm bu. Her ne kadar kabullenmek istemesek de onlara muhtacız teknolojik ihtiyaçlarımız açısından. 😕 Umarım en kısa zamanda güzel, yüksek bir ekran kartın olur.

Yok DLSS 2.0 galiba 3. nesile özel yine bakmam lazım bir yerde görmüştüm.

İşte firmalar satış taktiği için performansa önem vermiyor. Aynı ürünün fıstık yeşilini, hafif bir oynama ile 2 defa satıyor kullanıcıya. Örneğin: RTX 2080 vs RTX 2080 Super. Ufak bir 2-3 FPS'lık fark için senden 5K daha fazla alıyor. Maalesef kapitalizm bu. Her ne kadar kabullenmek istemesek de onlara muhtacız teknolojik ihtiyaçlarımız açısından. 😕 umarım en kısa zamanda güzel, yüksek bir ekran kartın olur.

Doğru kanka iki kat daha fazla fiyat ödüyoruz ama aldıgımız performans farkı 1.2 falan bir tek RTX 3060 için değil.

@DeSeRT_TR kartların isimlerinden çok donanım detaylarına bakarsan asıl fark karşına çıkar. 2080 ve 2080 Super, 3070 ve 3070 Ti arasında performans ve fiyat farkı saçmadır ama 3060 ile 3060 Ti, 2060 ile 2060 Super arasındaki farklar önemlidir ve fiyat farkına değer örneğin.

Çoğu kişi direkt Super, Ti, XT vb. etiketlere odaklandığı için kafadan çok güçlüdür imajı yaratıyor aklında. NVIDIA eskiden en az %30 performans farkı ve ek VRAM olmadan Ti eklentisi koymazdı şimdi %5-10 farka bile koyuyor.

@DeSeRT_TR kartların isimlerinden çok donanım detaylarına bakarsan asıl fark karşına çıkar. 2080 ve 2080 Super, 3070 ve 3070 Ti arasında performans ve fiyat farkı saçmadır ama 3060 ile 3060 Ti, 2060 ile 2060 Super arasındaki farklar önemlidir ve fiyat farkına değer örneğin.

Çoğu kişi direkt Super, Ti, XT vb. etiketlere odaklandığı için kafadan çok güçlüdür imajı yaratıyor aklında. NVIDIA eskiden en az %30 performans farkı ve ek VRAM olmadan Ti eklentisi koymazdı şimdi %5-10 farka bile koyuyor.
Kapitalizm. 😕 GTX 980 ile GTX 980 Tİ arasındaki fark devasa idi.

Yok DLSS 2.0 galiba 3. nesile özel yine bakmam lazım bir yerde görmüştüm. Evet tekrar baktım 3. nesile özel değilmiş fakat tensör çekirdeği ikinci nesilmiş bu da büyük ihtimalle daha uyumlu çalışmasını sağlar herhalde.
İyi ki tekrardan bakmışsınız çünkü gaza gelip yanlış bilgi vermişsiniz. Dlss hangi sürümü olursa olsun RTX ekran kartlarının hepsine güncelleniyor. Sitesine girersen zaten sistem gereksinimlerinde RTX GPU yazar.

Geri
Yukarı