RTX 2060 ilk PCIe slotuna takınca görüntü vermiyor

ismailcubuk

Hectopat
Merhaba yeni bir sistem topladım.
Tomahawk Z390.
3600 MHz Trident Z CL16 RAM.
Intel 9600K.
MSI 2060 Super Gaming X.
Bu şekilde fakat anakartta sürekli RAM'lerin üstünde kırmızı ışık yanıyor DRAM ışığı ve hiç sönmüyor. Ekran kartını ise PCI-e 1 slotuna taktığımda görüntü vermiyor alttaki siyah slota taktığımda görüntü veriyor. Yardım edebilir misiniz rica etsem?

Son düzenleyen: Moderatör:
ilk defa oluyor. Daha geçen gün aldım kendim montaj yaptım. Ekran kartı farklı anakartta sorunsuz çalışıyor
pci e 2 (x8) de görüntü geliyor. İşlemci oturmamış olsa bilgisayar açılır mı ? veya ekran kartının pci e 1
(x16) slotunun çalışmamasına neden olur mu ?
sorun devam etmekte yok mu yardımcı olabilecek birisi?
sorun devam etmekte :(
konu güncel
Konu hala güncel mi? Sorunu çözebildiniz mi?
Aynı sorunu yaşamaktayım. Başta sorunsuz çalışıyordu ama 2-3 gün sonra görüntü gitti. Şuan VGA ledi yakıyor benimkide. PCI 2 de görüntü alıyorum. 1 de yok.
Anakart servise gitti geldi sorun yok dediler. PCI 1 de RX 570 denedik sağlıklı çalışıyor ve görüntü geliyor. Kendi ekran kartımı yani rtx 2060 ı farklı model bir anakartta denedik görüntü verdi.

İşlemci pinlerini kontrol eder misin?

İşlemci pinlerinde sorun olsa başka kartı çalıştırır mı tam bilmiyorum. Aynı slota taktığımız rx570 sorunsuz çalıştı çünkü
Belliki bir sorun var ve daha önce bu çözümle çözülmüştü DRAM ışığı bundan kaynaklanıyor. Denermisin ?

Yeni konular

Geri
Yukarı