RTX 2060 laptop için Acer Nitro 5 vs ASUS ROG

Asus'u tercih etmeme sebepleriniz rengi ve kamera olmayışı mı?
Hocam ben de kamera yok diye tercih etmedim. İşim gereği her an online toplantı yapabiliyorum yanımda kamera mı taşıyacağım. Mouse kullanıyoruz diye touchpad kaldırmak gibi bir şey.
Bence büyük bir eksiklik. Laptopun var, kamerası yok. 😅
Rengi de etkili bence, tasarımını beğenmeyenler de olabilir. Ben tasarımını beğeniyorum şahsen ama kamera koymaması büyük bir hata.

Ben kamera yüzünden vazgeçmiştim. Evet harici alarak takılabilir ama taşınılabilirliği engelliyor bence. Laptop yani ileri vadede düşünmek gerekiyor. Online dönemdeyiz ileride bir iş sebebiyle bir toplantıya bağlanmak zorunda kalırsanız kamerayı ekrana koyacaksınız yanınızda taşıyacaksınız. Eğer online toplantı gibi işleriniz yoksa kamera çok etkili olmayacaktır.
O yüzden kamera önemli değilse kesinlikle ASUS. 😊
İphone kamerasını kullanarak bilgisayarda Webcam kullanılabiliyor harici bir programla. Aynı şekilde android telefonun kamerası da kullanılabilir diye düşünüyorum. Laptopu sağa sola taşıyan insanların telefon kablosu da taşıyabileceğini düşünüyorum açıkçası
Asus Ram'leri (1x16) yapıyor diye biliyorum. Kamera olmayışından daha büyük bir dezavantaj bence.
Asus g512lv-hn165 kullandım 2x8 RAM vardı

Biraz aşın bunu alın, ikisi arasından ama ASUS derim kesinlikle. 10870h ve 10750h çok farklı ayrıca Nitro 80W 2060 ile geliyorken ROG 115W. Eksileri MUX olmaması. Eğer muxtur, maksimum performanstır onları isterseniz Legion tek seçenek.

Biraz aşın bunu alın, ikisi arasından ama ASUS derim kesinlikle. 10870h ve 10750h çok farklı ayrıca Nitro 80W 2060 ile geliyorken ROG 115W. Eksileri MUX olmaması. Eğer muxtur, maksimum performanstır onları isterseniz Legion tek seçenek.
MUX nedir hocam? Bilgim yok bu konuda da.
Asus'un siparişini verdim. Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı