RTX 2060 laptopa Anti-Virüs önerisi

Pathine

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
En son yediğim egambit ve adwarelerden sonra bu antivirus olayının bayağı üzerinde durdum. Bilgisayarımda hala egambit yani mining virüsü olduğunu düşünüyorum. Çünkü bilgisayarı başlattığım gibi (laptop) fanlarını çalıştırmaya başlıyor ve GPU 60 ile başlayıp bazen 80 dereceye çıkıyor. Bu arada bilgisayar özelliklerim:

• RTX 2060 ekran kartı.
  • 16 GB DDR4 RAM.
  • 9. nesil i7 Intel işlemci.
  • 512 GB SSD.
  • Laptop modeli Omen 15 olarak geçiyor.
Sırf bu durumdan dolayı Malwarebytes, AVG, McAfee, Kaspersky, ESET ve Avast'ı yükledim. Genel olarak Avast ve AVG bir şey bulamadı. Malwarebytes bol bol adware buldu ama her bilgisayarı açtığımda en az 10 tane daha buluyor (Fast scan) ve derin tarama yaptığımda da hiçbir şey bulamıyor. ESET'de bir şey bulamadı. Kaspersky'ı denemedim ama McAfee real protect ls! diye devam eden 2 virüs bulduğunu belirtti. McAfee'yi yükleme sebebi mi açıklayayım. Babam yazılım uzmanı. Şirketi antivirüs olarak McAfee'yi kullanıyor ama ben neyi kullansam bilemedim. Mining virüsü var ise hangi programla bulabilirim? Önerir misiniz?

Dipnot: Lütfen fanboyluk yapmayın. Önerdiğiniz programı iyisi ve kötüsü ile söyleyin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı