RTX 2060 laptopta FPS düşük

hasanolmez

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. 3 gün önce aldığım Acer Nitro 5 açıkcası beni hayal kırıklığına uğrattı. Cihazı CS:GO oynamak için aldım ve tam bir fiyasko. FreeDOS olarak geldi, orijinal Windows 10 kurdum driverleri sitesinden indirdim, CS:GO kurdum ve 300 350 arası FPS aldım ilk gün. Her şey güzeldi sonra son 2 gündür cihaz birdenbire drop giriyor ve FPS 80-90-120-200 arası ani düşüyor. Cihaz ısınıyor soğutucu var, fan Full açık, sıcaklık normal gözüküyor ama inanılmaz derecede FPS düşüyor. Özellikleri altta belirtiyorum. Ne yapmam gerekiyor? Cihazdan soğudum böyle bir cihaz mümkün değil ya bu değerler.

Intel®
Processor Type
Core™ i7

10th Gen
Processor Model
i7-10750H
Processor Core
Hexa-core (6 Core™)
Processor Speed
2.60 GHz
Maximum Turbo Speed
5 GHz

Memory
Standard Memory
32 GB RAM
Maximum Memory Supported
32 GB
Memory Technology
DDR4 SDRAM

Graphics Controller Manufacturer
NVIDIA®
Graphics Controller Model
GeForce RTX™ 2060
Graphics Memory Capacity
Up to 6 GB
Graphics Memory Technology
GDDR6
Graphics Memory Accessibility
Dedicated

Merhaba. 3 gün önce aldığım Acer Nitro 5 açıkcası beni hayal kırıklığına uğrattı. Cihazı CS:GO oynamak için aldım ve tam bir fiyasko. FreeDOS olarak geldi, orijinal Windows 10 kurdum driverleri sitesinden indirdim, CS:GO kurdum ve 300 350 arası FPS aldım ilk gün. Her şey güzeldi sonra son 2 gündür cihaz birdenbire drop giriyor ve FPS 80-90-120-200 arası ani düşüyor. Cihaz ısınıyor soğutucu var, fan Full açık, sıcaklık normal gözüküyor ama inanılmaz derecede FPS düşüyor. Özellikleri altta belirtiyorum. Ne yapmam gerekiyor? Cihazdan soğudum böyle bir cihaz mümkün değil ya bu değerler.

Intel®
Processor Type
Core™ i7

10th Gen
Processor Model
i7-10750H
Processor Core
Hexa-core (6 Core™)
Processor Speed
2.60 GHz
Maximum Turbo Speed
5 GHz

Memory
Standard Memory
32 GB RAM
Maximum Memory Supported
32 GB
Memory Technology
DDR4 SDRAM

NVIDIA®
GeForce RTX™ 2060
Graphics Memory Capacity
Up to 6 GB
GDDR6
Dedicated
Hocam yakın takipteyim. Daha öncede görmüştüm böyle bir şey. Sorunun çözümünü bilmiyorum ama inşallah düzelir. Bende almayı düşünüyordum.

Intel®
Processor Type
Core™ i7

10th Gen
Processor Model
i7-10750H
Processor Core
Hexa-core (6 Core™)
Processor Speed
2.60 GHz
Maximum Turbo Speed
5 GHz

Memory
Standard Memory
32 GB RAM
Maximum Memory Supported
32 GB
Memory Technology
DDR4 SDRAM

NVIDIA®
GeForce RTX™ 2060
Graphics Memory Capacity
Up to 6 GB
GDDR6
Dedicated
Sıcaklıklarınız kaç derece? Bilgisayar Nitro Sense’den yüksek performansa ayarlı mı ? Ram kaç kanal? Dual ram çok önemli. Bunları da yanıtlayabilir misiniz?

Intel®
Processor type.
Core™ i7.

10th gen.
Processor model.
i7-10750H
Processor Core.
Hexa-Core (6 core™)
Processor Speed.
2.60 GHz.
Maximum Turbo Speed.
5 GHz.

Memory.
Standard Memory.
32 GB RAM.
Maximum Memory supported.
32 GB.
Memory Technology.
DDR4 SDRAM.

Graphics Controller manufacturer.
Nvıdıa®
Graphics Controller model.
GeForce rtx™ 2060.
Graphics Memory capacity.
Up to 6 GB.
Graphics Memory Technology.
GDDR6.
Graphics Memory accessibility.
Dedicated.

Şu linkteki rehberimi uygula dostum drop sorunun kalmaz. Klasik rehberlerden farklı dene hepsini teker teker dua edeceksin bana.

Cihaz linkini atabilir misiniz? Sorun büyük ihtimalle tek kanal RAM kaynaklı.
Sıcaklıklarınız kaç derece? Bilgisayar Nitro Sense’den yüksek performansa ayarlı mı ? Ram kaç kanal? Dual ram çok önemli. Bunları da yanıtlayabilir misiniz?
nitrosense oyuna girerken yüksek perfomans alıyorum ve coolboost aktif. ram kaç kanal bilmiyorum 32gb ram var. bilgisayar linkini bıraktım. açıkcası böyle bir bilgisayarda böyle bir fps hayal kırıklığı oyun oynanmıyor resmen yani

Gpu-Z ile kaç kanal olduğuna bakabilirsiniz RAM miktarının ama sizin sorununuz RAM felan değil. Sonradan düştü diyorsunuz değerler, virüs taraması yaptınız mı?

bilgisayarda virus yok ilk geldi kurulum yaptım cs go yükledim sonra o gün oynadım okadar normaldi herşey başka birşey kurmadım. bilgisayar ısınıyor ama derece normal. ama ani fps düşüyor ve drop giriyor anormal bi durum var dandik ekran kartlılar bile sorunsuz 90 100fps oynuyor cs go

Cihaz linkini atabilir misiniz? Sorun büyük ihtimalle tek kanal RAM kaynaklı.
32GB modellerde dual oluyordu sanırım. Ayrıca ilk günlerde 300 alıp, sonradan düşmesi garip. Bu laptoplar çok garip şeyler olmaya başladı kafamda.

Peki, bilgisayarınıza neler kurdunuz? Emin değilim ama belki öyle bir şey olabilir.
Katılıyorum. Boşta ve oyunda RAM-CPU kullanmınına bakın sistemin. Anormal bir yükseklik var mı bakın.

CPU veya GPU boştayken de ısınıyor mu?

Geri
Yukarı