RTX 2060 mining ayarları nasıl olmalı?

Celal Kaplan

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar herkese. İyi forumlar. Bu aralar durumum sıkışık olduğundan dolayı mining işine girmek istedim. 2-3 gündür araştırmalarımı yaptım ama tam istediğim cevapları alamadım. Binance Poll'dan ETH kasmaktayım. Ekran kartı değerlerim aşağıdaki gibi. Neler yapmam gerekli? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

değerler.PNG

Görünüşe göre undervolt yapmamışsınız, tdp yani elektrik sarfiyatını ve sıcaklıkları düşürdüğü için uv yapılıyor kısaca anlatabilirim unduervolt yapmayı, donaniminizda oluşacak herhangi bir ariza ve problemden sorumlu değilim, tüm sorumluluk size aittir, tüm riskleri göze alıyorsanız lütfen bu işlemleri yapınız.

Afterburner/Ayarlar/General/Compatibility properties/Unlock voltage control ve unlock voltage monitoring bu iki ayari aktif et, voltaj kontrolünün yanındaki açılır pencereden standart msi i seçebilirsiniz, tamam a basıp çıkın.
Afterburner ana pencereden ayarları resetleyin.
Yine Afterburner ana pencerede Core Clock yazan yerin hemen solunda ufak bir grafik ikon var, ona basıp voltage/frequency curve editorü açabilirsiniz, veya CTRL-F yapın karşınıza Curve editor çıkacak(Voltaj-frekans eğrisi)
Ekran kartınızın mining kapalı ve boştayken çektiği voltaji not edin, tahminim 650mv civari olması lazım, Curve editörde karşınıza bir grafik ve sıralı voltaj/frekans değerleri gelecek, boştaki voltaja 125-150mv ekleyerek bulacağınız değere karşılık gelen kutucuğa tıklayın(Grafikte kesinlikle oynama yapmayın), klavyeden CTRL-L tuşlarına basın. Sarı renkli dikey bir çizgi çekilecek, gpu nuz o voltajını üzerine çıkmayacak, ayarlari kaydedin. Daha sonra ana menüye dönün, mining i başlatın. Mh değeri iyi görünüyorsa adım adım Core clock'u düşürün taa ki MH negatif yönde etkilenene kadar. Mh değeriniz olmasi gerekenden düşükse, başa dönüp voltaj limitini 1 adım yükseltin, sonra dönüp core clock u kademe kademe düşürerek en uygun voltaji arayın.
Ayarlari sifirlamak veya baştan denemek istediğinizde basitçe Afterburner ana menüdeki sifirlama tuşuna basın.

Mobilde olduğum için ss paylasamiyorum, fikir vermesi amacıyla birkaç fotoğraf paylaşacağım. Kendi ayarlarınızı anlattığım yöntemle kendiniz deneyerek bulun lütfen.

Dosya Ekleri

• 1618044067834256604089732896911.jpg
    1618044067834256604089732896911.jpg
    111,1 KB · Görüntüleme: 190
  • 16180441068868551912907872090876.jpg
    16180441068868551912907872090876.jpg
    158,1 KB · Görüntüleme: 243
Peki mh/s değeriniz nedir? Ya da harcadığı walt.

35 ortalama. 119walt.

Görünüşe göre undervolt yapmamışsınız, TDP yani elektrik sarfiyatını ve sıcaklıkları düşürdüğü için UV yapılıyor kısaca anlatabilirim unduervolt yapmayı, donaniminizda oluşacak herhangi bir ariza ve problemden sorumlu değilim, tüm sorumluluk size aittir, tüm riskleri göze alıyorsanız lütfen bu işlemleri yapınız.

Afterburner/Ayarlar/General/Compatibility properties/Unlock voltage Control ve unlock voltage monitöring bu iki ayari aktif et, voltaj kontrolünün yanındaki açılır pencereden standart MSI'i seçebilirsiniz, tamam a basıp çıkın.
Yine Afterburner ana pencerede Core clock yazan yerin hemen solunda ufak bir grafik ikon var, ona basıp voltage/frequency curve editorü açabilirsiniz, veya CTRL-F yapın karşınıza curve editor çıkacak(voltaj-frekans eğrisi)
Ekran kartınızın mining kapalı ve boştayken çektiği voltaji not edin, tahminim 650mv civari olması lazım, curve editörde karşınıza bir grafik ve sıralı voltaj/frekans değerleri gelecek, boştaki voltaja 125-150mv ekleyerek bulacağınız değere karşılık gelen kutucuğa tıklayın(grafikte kesinlikle oynama yapmayın), klavyeden CTRL-l tuşlarına basın. Sarı renkli dikey bir çizgi çekilecek, GPU nuz o voltajını üzerine çıkmayacak, ayarlari kaydedin. Daha sonra ana menüye dönün, mining i başlatın. Mh değeri iyi görünüyorsa adım adım Core Clock'u düşürün taa ki mh negatif yönde etkilenene kadar. Mh değeriniz olmasi gerekenden düşükse, başa dönüp voltaj limitini 1 adım yükseltin, sonra dönüp Core clock u kademe kademe düşürerek en uygun voltaji arayın.
Ayarlari sifirlamak veya baştan denemek istediğinizde basitçe Afterburner ana menüdeki sifirlama tuşuna basın.

Mobilde olduğum için SS paylasamiyorum, fikir vermesi amacıyla birkaç fotoğraf paylaşacağım. Kendi ayarlarınızı anlattığım yöntemle kendiniz deneyerek bulun lütfen.

Bu dediğini neden yapsın Core clockla işi yok.

Görünüşe göre undervolt yapmamışsınız, tdp yani elektrik sarfiyatını ve sıcaklıkları düşürdüğü için uv yapılıyor kısaca anlatabilirim unduervolt yapmayı, donaniminizda oluşacak herhangi bir ariza ve problemden sorumlu değilim, tüm sorumluluk size aittir, tüm riskleri göze alıyorsanız lütfen bu işlemleri yapınız.

Afterburner/Ayarlar/General/Compatibility properties/Unlock voltage control ve unlock voltage monitoring bu iki ayari aktif et, voltaj kontrolünün yanındaki açılır pencereden standart msi i seçebilirsiniz, tamam a basıp çıkın.
Yine Afterburner ana pencerede Core Clock yazan yerin hemen solunda ufak bir grafik ikon var, ona basıp voltage/frequency curve editorü açabilirsiniz, veya CTRL-F yapın karşınıza Curve editor çıkacak(Voltaj-frekans eğrisi)
Ekran kartınızın mining kapalı ve boştayken çektiği voltaji not edin, tahminim 650mv civari olması lazım, Curve editörde karşınıza bir grafik ve sıralı voltaj/frekans değerleri gelecek, boştaki voltaja 125-150mv ekleyerek bulacağınız değere karşılık gelen kutucuğa tıklayın(Grafikte kesinlikle oynama yapmayın), klavyeden CTRL-L tuşlarına basın. Sarı renkli dikey bir çizgi çekilecek, gpu nuz o voltajını üzerine çıkmayacak, ayarlari kaydedin. Daha sonra ana menüye dönün, mining i başlatın. Mh değeri iyi görünüyorsa adım adım Core clock'u düşürün taa ki MH negatif yönde etkilenene kadar. Mh değeriniz olmasi gerekenden düşükse, başa dönüp voltaj limitini 1 adım yükseltin, sonra dönüp core clock u kademe kademe düşürerek en uygun voltaji arayın.

Mobilde olduğum için ss paylasamiyorum, fikir vermesi amacıyla birkaç fotoğraf paylaşacağım. Kendi ayarlarınızı anlattığım yöntemle kendiniz deneyerek bulun lütfen.
Bunu yapmam elektrik tasarrufu dışında ne gibi faydalar sağlar açıklarsanız sevinirim. Detaylı bir şekilde nasıl yapmam gerektiğini anlattığınız içinde ayrıca teşekkür ederim

Bunu yapmam elektrik tasarrufu dışında ne gibi faydalar sağlar açıklarsanız sevinirim. Detaylı bir şekilde nasıl yapmam gerektiğini anlattığınız içinde ayrıca teşekkür ederim
hocam ayarlardan voltage monitoringi açıp kaç milivolt ile mining yaptığınızı söyleyin, ben o kartin tdp sini 100 ün altina çok rahat dusurebileceginize inaniyorum, az tdp demek daha az elektrik faturasi demek

Geri
Yukarı