RTX 2060 mobile sistemde günlük ETH kazancım düştü

Kerem.Arslan

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Geçen aylarda biraz ETH kazmıştım, ilk payout'dan sonra 2-3 gün yapıp bıraktım ama Kalan paramı geri çekmek için yeniden 1 hafta civarı yapmak istedim. Baktığımda eskisi gibi 20-21 MH/s alıyorum ama eskiden günde 0.001-0.0015 civarı ETH kazanabilirken şu an nedense 0.00043 ETH kazıyorum. Bunun sebebi nedir?

Not: Ekran kartım RTX 2060 mobile.

1622204486506.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen aylarda biraz ETH kazmıştım, ilk Payout'dan sonra 2-3 gün yapıp bıraktım ama kalan paramı geri çekmek için yeniden 1 hafta civarı yapmak istedim. Baktığımda eskisi gibi 20-21 MH/s alıyorum ama eskiden günde 0.001-0.0015 civarı ETH kazanabilirken şu an nedense 0.00043 ETH kazıyorum. Bunun sebebi nedir?

Not: Ekran kartım RTX 2060 Mobile.

Eki Görüntüle 1045147

Hocam kazım zorlaştı, artık kazmak daha zor ,sadece sizde değil herkeste oldu.

Herkeste var. Şu aralar ravencoin kazmayı planlıyorum. Şimdilik getirisi düşük ama adet kazabiliyorsun. Birikim için en mantıklısı raven duruyor.

Geçen aylarda biraz ETH kazmıştım, ilk payout'dan sonra 2-3 gün yapıp bıraktım ama Kalan paramı geri çekmek için yeniden 1 hafta civarı yapmak istedim. Baktığımda eskisi gibi 20-21 MH/s alıyorum ama eskiden günde 0.001-0.0015 civarı ETH kazanabilirken şu an nedense 0.00043 ETH kazıyorum. Bunun sebebi nedir?

Not: Ekran kartım RTX 2060 mobile.

Eki Görüntüle 1045147
2060 ile 20 MH/s çok düşük dostum. Rahat 30-32 MH/s görür. Bellek frekansını arttır. Ben 1660 Tİ MAX-Q ile 30 MH/s alıyorum yani sen hayli hayli alırsın. T-REX filan dene.

MSI afterburner indiriyorsun. Memory clock yeri 1000 MHz'ye kadar 50 veya 100 arttır. Ondan sonra 25 filan arttırmaya başla. Laptop olduğu için fan ayarı ve enerji ayarı yapamazsın onlara bakma. Hata vermeyecek kadar arttır. 30 veya 31 olunca durabilirsin. Ama hata vermesin. İnternette bir çok video var bununla ilgili bakabilirsin.

MSI afterburner indiriyorsun. Memory clock yeri 1000 MHz'ye kadar 50 veya 100 arttır. Ondan sonra 25 filan arttırmaya başla. Laptop olduğu için fan ayarı ve enerji ayarı yapamazsın onlara bakma. Hata vermeyecek kadar arttır. 30 veya 31 olunca durabilirsin. Ama hata vermesin. İnternette bir çok video var bununla ilgili bakabilirsin.
Hocam maksimum 27MH/s alabildim. Daha fazla frekansı arttırırsam alttaki hatayı alıyorum:
[CODE title="Error"]CUDA error in CudaProgram.cu:442 : an illegal memory access was encountered (700)
GPU1 search error: an illegal memory access was encountered
Fatal error detected. Restarting.[/CODE]

Hocam maksimum 27MH/s alabildim. Daha fazla frekansı arttırırsam alttaki hatayı alıyorum:
[CODE title="Error"]CUDA error in CudaProgram.cu:442 : an illegal memory access was encountered (700)
GPU1 search error: an illegal memory access was encountered
Fatal error detected. Restarting.[/CODE]
Anladım zaten hata vermemesi gerekiyor bazı markalarda öyle düşük oluyor bu arada hangi uygulamayı kullanıyorsunuz?

Geri
Yukarı