Çözüldü RTX 2060 PC çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fiante

Centipat
RAM
HYPERX FURY 2x8 4000MHz
SSD veya HDD modeli
Adata SU630
Ekran kartı
RTX 2060
Anakart
Gigabyte B450M S2H
İşlemci
Ryzen 5 3600
Selamlar, sorunun asıl başlangıcı VAN9001'i çözmeye çalışmakla başladı, hatada bildirdiği şeyleri BIOS'tan ayarladım ve kaydedip çıktığımda ekran tekrar açılmadı. Kablolardan mı acaba diye başka girişlere takıp denedim, olmadı. Ekran kartının soketlerini takıp çıkardım, başta fanları azıcık dönüyor sonra duruyor. Bütün kabloları çıkardım, statik boşaltmayı denedim ama PC'yi Power tuşundan da kapatamıyorum. RAM'leri silgi ile sildim, sadece RGB'si yanıyor. Klavye mouse ışıkları da yanmıyor.

Umarım çözülebilir, donanımlara zarar verecek dokunuşlar yapmadım çünkü.

B450M S2H - R5 3600 - RTX 2060 - HyperX 2x8 RAM - Xigmatek SHOGUN G 750W PSU

Çözüm
Selamlar, sorunun asıl başlangıcı van9001'i çözmeye çalışmakla başladı, hatada bildirdiği şeyleri BIOS'tan ayarladım ve kaydedip çıktığımda ekran tekrar açılmadı. Kablolardan mı acaba diye başka girişlere takıp denedim, olmadı. Ekran kartının soketlerini takıp çıkardım, başta fanları azıcık dönüyor sonra duruyor. Bütün kabloları çıkardım, statik boşaltmayı denedim ama PC'yi Power tuşundan da kapatamıyorum. RAM'leri silgi ile sildim, sadece RGB'si yanıyor. Klavye mouse ışıkları da yanmıyor.

B450M S2H - R5 3600 - RTX 2060 - HyperX 2x8 RAM - Xigmatek shogun g 750W PSU

RAM'lerin yönlerini değiştir, olmazsa ardından BIOS pilini çıkar ve PC'yi güçten çıkar, 5 dakika bekle. Sonrasında yeniden açmayı dene.
Selamlar, sorunun asıl başlangıcı van9001'i çözmeye çalışmakla başladı, hatada bildirdiği şeyleri BIOS'tan ayarladım ve kaydedip çıktığımda ekran tekrar açılmadı. Kablolardan mı acaba diye başka girişlere takıp denedim, olmadı. Ekran kartının soketlerini takıp çıkardım, başta fanları azıcık dönüyor sonra duruyor. Bütün kabloları çıkardım, statik boşaltmayı denedim ama PC'yi Power tuşundan da kapatamıyorum. RAM'leri silgi ile sildim, sadece RGB'si yanıyor. Klavye mouse ışıkları da yanmıyor.

B450M S2H - R5 3600 - RTX 2060 - HyperX 2x8 RAM - Xigmatek shogun g 750W PSU

RAM'lerin yönlerini değiştir, olmazsa ardından BIOS pilini çıkar ve PC'yi güçten çıkar, 5 dakika bekle. Sonrasında yeniden açmayı dene.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çözse çözse @499337 çözer.
BIOS ayarından sonra olduysa fiziksel olarak CMOS Reset yapılabilir.

Çözse çözse @499337 çözer.
BIOS ayarından sonra olduysa fiziksel olarak CMOS reset yapılabilir.

Hocam öyle demeyin.
Benim bilgi alanim net olarak laptop.
Ama 1-2 fikrim var.
1- Windows 11 anlaşılan.
2- sorun RAM değil de işlemci alakalı gibi.
Sanırsam TPM 2.0 veya Secure Boot aktifleştirdiniz.
3- BIOS'a giriş mumkün mu? Eger BIOS'a girebilirseniz BIOS ayarlarını sıfırlayon derim.
Ve bu arada @Yener K. hocama pas veriyorum topu.

RAM'lerin yönlerini değiştir olmazsa ardından BIOS pilini çıkar PC'yi güçten çıkar ve 5 dakika bekle ardından yeniden açmayı dene.

Teşekkürler hocam, BIOS piliyle olan yöntemi yaptım ve şu an kullanabiliyorum.

Hocam öyle demeyin.
Benim bilgi alanim net olarak laptop.
Ama 1-2 fikrim var.
1- Windows 11 anlaşılan.
2- sorun RAM değil de işlemci alakalı gibi.
Sanırsam TPM 2.0 veya Secure Boot aktifleştirdiniz.
3- BIOS'a giriş mumkün mu? Eger BIOS'a girebilirseniz BIOS ayarlarını sıfırlayon derim.
Ve bu arada @Yener K. hocama pas veriyorum topu.

Evet hocam, 1. ve 2. maddeler doğrudur, lakin sadece BIOS'a değil, PC'nin hiçbir tuşu çalışmıyordu. BIOS pilini çıkarıp taktım ve düzeldi.

Teşekkürler hocam, BIOS piliyle olan yöntemi yaptım ve şu an kullanabiliyorum.

Evet hocam, 1. ve 2. maddeler doğrudur, lakin sadece BIOS'a değil, PC'nin hiçbir tuşu çalışmıyordu. BIOS pilini çıkarıp taktım ve düzeldi.
Demek soru BIOS idi.
Ama neden bunları aktif esince hata verdi ki?

Yeni konular

Geri
Yukarı