RTX 2060 PC için UPS tavsiyesi

Eyüphan KAYA

Centipat
Yer
İstanbul-Sarıyer
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Geliştirici
Merhaba arkadaşlar,
Araştırırken kafam karıştı buraya yazma ihtiyacı duydum. Bilgisayarımı korumak icin UPS almayi dusunuyorum ancak hangi marka daha iyidir özellikleri ne olmalı bilemiyorum.

PC özellikleri.
Gigabyte RTX 2060 6 GB.
AMD Ryzen 5 5600X.
Corsair Vengeance 2x8GB RAM.
500GB Samsung 970 M.2 SSD.
250GB Samsung 860 SATA SSD.
Gigabyte B450M-H anakart.
Cooler Master ML240l V2 sıvı soğutma.
Corsair Carbide Spec 550watt 80+ kasa ve PSU.
ASUS VP249QGR monitör (16 watt cekiyormus)

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
https://www.hepsiburada.com/inform-...14nSMaptV3wbhz3FbF0aAv0zEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

bu yeterli olacaktır
Merhaba arkadaşlar,
Araştırırken kafam karıştı buraya yazma ihtiyacı duydum. Bilgisayarımı korumak icin UPS almayi dusunuyorum ancak hangi marka daha iyidir özellikleri ne olmalı bilemiyorum.

PC özellikleri.
Gigabyte RTX 2060 6 GB.
AMD Ryzen 5 5600X.

Merhaba arkadaşlar,

PC özellikleri.
Gigabyte RTX 2060 6 GB.
AMD Ryzen 5 5600X.

Merhaba eğer PSU nuzda akım koruma gibi özellikler varsa ihtiyacınız olmayabilir. UPS'nin amacı elektrik kesildikten sonra 5-10 dakika daha bilgisayarınızın çalışmasını sağlar. Eğer uyurken vb. elektrik giderse ve 10 dakika içinde kapatmazsaniz gene kapanacaktir. UPS'yi size mini jeneratör olarak tanımlayabilirim.

Merhaba eğer PSU nuzda akım koruma gibi özellikler varsa ihtiyacınız olmayabilir. UPS'nin amacı elektrik kesildikten sonra 5-10 dakika daha bilgisayarınızın çalışmasını sağlar. Eğer uyurken vb. elektrik giderse ve 10 dakika içinde kapatmazsaniz gene kapanacaktir. UPS'yi size mini jeneratör olarak tanımlayabilirim.
Hocam UPS’in asıl amaçlı jeneratör görevi görmekten çok korumadır. Eğer bilgisayar açıkken birden elektrik giderse devreler bozulabileceği için bilgisayarı bir süre daha açık tutuyor ve kapatmanıza olanak sağlıyor.

1000 - 1500 arasına kadar çıkabilirim sanırım.
Size 850VA'lık Line Interactive bir ürün yeterli gelir. Ancak bütçeniz var ve VA değerini yüksek tutup ileriye dönük hareket edebilirsiniz. Ben FSP'nin 1000VA'lık Line Interactive ürününü kullanıyorum. TR servis tarafında da başarılı bir firma. Makelsan, Tunçmatik yine piyasadaki bilinen markalardır. Bu 3 marka özelinde Line Interactive bir ürün aldıktan sonra sorun yaşamazsınız.

1000 - 1500 arasına kadar çıkabilirim sanırım.

Bu markayı bilmiyorum. Makelsan, Tunçmatik falan çok öneriliyor ama var mıdır o markalardan öneriniz?

O markaları kullanmadım, gönderdiğim ürünü ise 4 aydır kullanıyorum. Bir ana bilgisayar ve monitör, bir yan bilgisayar ve monitör, bir laptop, bir modem sürekli olarak bağlı. Elektriğin sık sık kesildiği bir bölgedeyim ve ortalama 20 dakika bu dört cihazı tutuyor. Düzgün çalıştığını ise en ufak voltaj dalgalanmalarında bile verdiği uyarıdan ve uyarı olmadığında hiçbir şekilde anlayamayacağımdan anlıyorum.
Ortalama bir line interactive ürün yeterli olacaktır, eğer makelsan ya da Tunçmatik almak isterseniz sizin tercihiniz, ben kullandığım ürünü önerebilirim sadece.

O markaları kullanmadım, gönderdiğim ürünü ise 4 aydır kullanıyorum. Bir ana bilgisayar ve monitör, bir yan bilgisayar ve monitör, bir laptop, bir modem sürekli olarak bağlı. Elektriğin sık sık kesildiği bir bölgedeyim ve ortalama 20 dakika bu dört cihazı tutuyor. Düzgün çalıştığını ise en ufak voltaj dalgalanmalarında bile verdiği uyarıdan ve uyarı olmadığında hiçbir şekilde anlayamayacağımdan anlıyorum.
Ortalama bir line interactive ürün yeterli olacaktır, eğer makelsan ya da Tunçmatik almak isterseniz sizin tercihiniz, ben kullandığım ürünü önerebilirim sadece.
teşekkür ederim hocam, çok sağolun

Yeni konular

Geri
Yukarı