RTX 2060 PUBG anlık donmalar

serran

Picopat
Daha fazla  
İyi akşamlar, yaklaşık 3 gündür bu problemi yaşıyorum daha önce de paylaşım da bulundum fakat yardımcı olan olmadı, öncesine ait herhangi bir drop söz konusu olmadı, olayı izah edeyim;
Steam PUBG FPS 114'e sabit oynuyorum, herhangi bir sorun yok iken anlık olarak 0.5 saniyelik bir takılma yaşıyorum arka plan da herhangi bir şey açık değil bu olay yeni başladı, gelen 0.5 saniyelik takılma ile FPS'e baktığım zaman 55, 65, 75'e kadar kayıp yaşıyor ve tekrardan 114'e çıkıyor, FPS düştüğü an oyun takılıyor ve bu sürekli olmuyor 3-5 oyun da bir oluyor amabilirsiniz ya durduk yere böyle bir şey yaşanması insanı üzüyor. Grafik ayalarım 2 tanesi orta diğerleri en düşükte oynuyorum. Bu beni fazlasıyla rahatsız etmeye başladı. Yarımcı olur musunuz?

Bir aylık bilgisayar, ekran kartım ve Windows en güncel hali şu an da var. Herhangi bir şey lazımsa atabilirim. Teşekkürler.

Ryzen 5 3600X
ASUS TUF B450M PRO GAMING
High Power 600W 80+ Gold performance GD Aktif PFC güç kaynağı
Gigabyte RTX 2060
Samsung Evo 970 500GB - 3500.3200
G.Skill 3600 MHz CL 18- 2x8GB.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    18,3 KB · Görüntüleme: 37
  • 2.PNG
    2.PNG
    22,6 KB · Görüntüleme: 31
  • 3.PNG
    3.PNG
    22,2 KB · Görüntüleme: 35
  • 20201112210320_1.jpg
    20201112210320_1.jpg
    218,7 KB · Görüntüleme: 33
  • asdasdsad.png
    asdasdsad.png
    35,5 KB · Görüntüleme: 37
  • dsfsdfsdf.png
    dsfsdfsdf.png
    24,1 KB · Görüntüleme: 33
Konuyla alakalı çözüm olarak net bir bilgim yok ancak benzer anlık donmalar, FPS düşüşleri ben de yaşadığımda SSD okuma yazma testleri yaptığımda okuma ve yazma hızlarında düşüşler gözlemledim ve SSD'yi(GeIL Zenith 512 GB) garantiye yollayıp ardından sattım yerine WD Green 480 GB aldım ve aynı sorunla bir daha karşılaşmadım. Arızalı SSD dolayısıyla oyun esnasında veyahut başka programlarda verileri görüntüleri okumasında anlık düşüşler olduğundan dolayı böyle donmalar yaşadığım kanısına varmıştım belki sen de test yapabilirsin anlık laglar oluyorsa SSD kaynaklı olabilir.

Konuyla alakalı çözüm olarak net bir bilgim yok ancak benzer anlık donmalar, FPS düşüşleri ben de yaşadığımda SSD okuma yazma testleri yaptığımda okuma ve yazma hızlarında düşüşler gözlemledim ve SSD'yi(GeIL Zenith 512 GB) garantiye yollayıp ardından sattım yerine WD Green 480 GB aldım ve aynı sorunla bir daha karşılaşmadım. Arızalı SSD dolayısıyla oyun esnasında veyahut başka programlarda verileri görüntüleri okumasında anlık düşüşler olduğundan dolayı böyle donmalar yaşadığım kanısına varmıştım belki sen de test yapabilirsin anlık laglar oluyorsa SSD kaynaklı olabilir.
Bilgisayarı ilk aldığım da test yapmıştım kayıtlı duruyor olması lazım müsait olduğum da tekrar test yapıcam o zaman anlaşılır herhalde değil mi ? Evet anlık laglar oluyor fakat hep değil 3*5 oyunda bir hocam
Ayarları Ultraya çekip dene RTX 2060 Ultra ayarlarda 100 FPS alma potansiyeline sahip ve Driver güncellemeyi deneyebilirsin.
Driver derken ekran kartım güncel şuan,çekmeyi denicem.
@mustyyavuzdemir Hocam güncel yazdığım şuan ki hali,diğeri ise bilgisayarı ilk aldığım durumu.Sizce sorun var mı ?

Dosya Ekleri

• 3411.PNG
    3411.PNG
    82,6 KB · Görüntüleme: 27
  • 123123.png
    123123.png
    21,3 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Bilgisayarı ilk aldığım da test yapmıştım kayıtlı duruyor olması lazım müsait olduğum da tekrar test yapıcam o zaman anlaşılır herhalde değil mi ? Evet anlık laglar oluyor fakat hep değil 3*5 oyunda bir hocam

Driver derken ekran kartım güncel şuan,çekmeyi denicem.
@mustyyavuzdemir Hocam güncel yazdığım şuan ki hali,diğeri ise bilgisayarı ilk aldığım durumu.Sizce sorun var mı ?
Bende de bazen test değerleri normali gösteriyor bazen ise 5 Mb/s okuma-yazma değeri veriyordu.Bu sorunu ilk başta HDD kullanırken yaşamıştım, 4 GB Ram kullanıyordum ondan dolayı sanıp 8 GB daha eklemiştim ancak devam etmişti. Ekran kartı güncellemesi yaptım GTX 1050 Ti aldım ve aynı sorun devam etti. Anlık düşen okuma yazma yüzünden lag yaşıyordum ve SSD'ye geçtim ardından kronik SSD'den kurtulup güzel bir SSD alınca düzeldi. Hatta sorunlu SSD ile ilgili konu açmıştım.

Bende de bazen test değerleri normali gösteriyor bazen ise 5 Mb/s okuma-yazma değeri veriyordu.Bu sorunu ilk başta HDD kullanırken yaşamıştım, 4 GB Ram kullanıyordum ondan dolayı sanıp 8 GB daha eklemiştim ancak devam etmişti. Ekran kartı güncellemesi yaptım GTX 1050 Ti aldım ve aynı sorun devam etti. Anlık düşen okuma yazma yüzünden lag yaşıyordum ve SSD'ye geçtim ardından kronik SSD'den kurtulup güzel bir SSD alınca düzeldi. Hatta sorunlu SSD ile ilgili konu açmıştım.
Ustam peki ne yapmam gerekli ? yani her şey daha 1 aylık,bilgisayar da 2 oyun yüklü ve saçma şeyler asla yüklemem tertemiz bilgisayar Samsung Evo 970 500GB - 3500.3200 kullanıyorum garantiye mi yollamam gerekiyor nasıl halledicem :/ 3 gündür sorun var yani hep olmuyor 5-6 oyunda bir anlık takılma oluyor geri düzeliyor sürekli yapmıyor.

Ustam peki ne yapmam gerekli ? yani her şey daha 1 aylık,bilgisayar da 2 oyun yüklü ve saçma şeyler asla yüklemem tertemiz bilgisayar Samsung Evo 970 500GB - 3500.3200 kullanıyorum garantiye mi yollamam gerekiyor nasıl halledicem :/ 3 gündür sorun var yani hep olmuyor 5-6 oyunda bir anlık takılma oluyor geri düzeliyor sürekli yapmıyor.
Elindeki SSD en kaliteli markaların başında geliyor,hani başka bir marka desen kronik falan diyebilirdim ancak piyasada en güvenilir marka ve model.Bilemedim.. Belki SSD'ler için Bios ayarları falan yapılıyor daha uyumlu çalışmaları için ondan kaynaklı olabilir mi diyeceğim ancak yanlış yönlendirmek istemem. İlk yanıtımda dediğim gibi, konu hakkında çözüm olarak net bir bilgi veremem ama aynı sorunu yaşadığım için başımdan geçeni örneklendirdim.

Elindeki SSD en kaliteli markaların başında geliyor,hani başka bir marka desen kronik falan diyebilirdim ancak piyasada en güvenilir marka ve model.Bilemedim.. Belki SSD'ler için Bios ayarları falan yapılıyor daha uyumlu çalışmaları için ondan kaynaklı olabilir mi diyeceğim ancak yanlış yönlendirmek istemem. İlk yanıtımda dediğim gibi, konu hakkında çözüm olarak net bir bilgi veremem ama aynı sorunu yaşadığım için başımdan geçeni örneklendirdim.
Üzücü bir durum umarım kendiliğinden geçer,ne yapacağımı da bilmiyorum forumlarda da yazıyorum fakat net yardımcı olan yok,sistem ayarları en düşükte oynuyorum yani her şeyden kısıyorum rahat iyi oynamak için maalesef yinede sorunlar oluşuyor.

Üzücü bir durum umarım kendiliğinden geçer, ne yapacağımı da bilmiyorum forumlarda da yazıyorum fakat net yardımcı olan yok, sistem ayarları en düşükte oynuyorum yani her şeyden kısıyorum rahat iyi oynamak için maalesef yine de sorunlar oluşuyor.

1 Hafta öncesine kadar ben de RTX 2060 kullanıyordum. Ultra ayarlarda bile donmadan oynatması gerekir bu sisteminin. Bence kaliteyi düşürtmek bir çözüm değil.
Bu konuya göz atabilirsin; SSD için yapılacak tüm ayarlar - Technopat Sosyal
Eğer yardımcı olabildiysem geri dönüş yaparsan sevinirim. Gelişmeleri merak ediyorum.

1 Hafta öncesine kadar ben de RTX 2060 kullanıyordum. Ultra ayarlarda bile donmadan oynatması gerekir bu sisteminin. Bence kaliteyi düşürtmek bir çözüm değil.
Bu konuya göz atabilirsin; SSD için yapılacak tüm ayarlar - Technopat Sosyal
Eğer yardımcı olabildiysem geri dönüş yaparsan sevinirim. Gelişmeleri merak ediyorum.
Kaliteyi aslında düşürmemin amacı daha rahat adam görebilmek için ki gerçekten de daha rahat görebiliyorum,Samsung magician indiriyorum belki SSD'ye güncelleme gelmiştir bilmiyordum bakacağım.Teşekkürler bilgilendirmeye çalışırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı