RTX 2060 - R5 2600 FPS Sorunu

Beoxolf

Kilopat
3 Ay önce sistem topladım. Özellikler:

RTX 2060
R5 2600
8x2 3000Mhz RAM
Thermaltake View 27 600W 80 Plus

Çoğu oyunda almam gerekenden daha az FPS alıyorum. Bunun sebebi ne olabilir? BIOS güncel değil ama pek alakası olduğunu sanmıyorum.

3 Ay önce sistem topladım. Özellikler:

RTX 2060
R5 2600
8x2 3000Mhz RAM
Thermaltake View 27 600W 80 Plus

Çoğu oyunda almam gerekenden daha az FPS alıyorum. Bunun sebebi ne olabilir? BIOS güncel değil ama pek alakası olduğunu sanmıyorum.
Hocam öncelikle, BIOS un güncel olması demek, veri transferinin ve donanım araçlarının birbiri ile haberleşmesinin daha rahat ve hızlı olabileceği anlamına gelir. Öncelikle BIOS u her zaman güncel tutmanızı tavsiye ederim. Ardından, arkadaşların da dediği gibi, Nvidia denetim masasından veya GeForce experience uygulamasından sürücülerinizi kontrol etmenizi ve oyun ayarlarının düzgün olduğunu kontrol etmenizi tavsiye edeceğim. Ayrıca bu linkten PC Wizard indirerek sistemi baştan aşağı bir kontrol edebilirsiniz. Veyahut bu linkten de Sandra Lite indirip donanım parçalarının istikrarı veya performansına bakabilirsiniz. Umarım yardımcı olur. Bizleri de bilgilendirirseniz çok müteşekkir kalırım.
Saygılarımla...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı