RTX 2060 sistem boşta 53 derece oluyor

Cezzae

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayar bos dururken arkada YouTube acıkken 53-52 derece aralarında duruyor. Bilgisayar bilgim yok. Normal mi soyler misiniz? Bilgisayar bilgilerini asagiya birakiyorum.

1627236459058.png

Dosya Ekleri

• 1627236436823.png
    1627236436823.png
    470,5 KB · Görüntüleme: 27
Bence bir tık yüksek sayılır. Kasanızın önü mesh yani hava alıyor. Kasamın önü sizinki gibi açık olmamasına rağmen benim ekran kartım boşta 40-45, yükte 60-65 derece arası çalışıyor; işlemcim ise boşta 30-35, yükte 45-50 derece (Arctic Freezer Duo kullanıyorum).

Not: Sistemi ne zaman ve ne kadara aldınız bilmiyorum fakat bu paraya bu sistem rezalet. Onun dışında sistemdeki fanların CFM değeri düşük olabilir.

Ekran kartları modeline göre 55-60 dereceye kadar fan açmıyor, bu nedenle 60 derece bile olması hiç sıkıntı değil.

Masaüstünde sıcaklığı bu kadar takmayın.

Yük altında 85-90 dereceye kadar yolu var, kartınıza hiç bir şey olmaz merak etmeyin.
Bence bir tık yüksek sayılır. Kasanızın önü mesh yani hava alıyor. Kasamın önü sizinki gibi açık olmamasına rağmen benim ekran kartım boşta 40-45, yükte 60-65 derece arası çalışıyor; işlemcim ise boşta 30-35, yükte 45-50 derece (Arctic Freezer Duo kullanıyorum).

Not: Sistemi ne zaman ve ne kadara aldınız bilmiyorum fakat bu paraya bu sistem rezalet. Onun dışında sistemdeki fanların CFM değeri düşük olabilir.
Hangi işlemciyi kullanıyorsunuz?
Yada işlemci fanı hep yüksek devirde mi?

Masaüstü sistemimde sıvı soğutma kullanıyorum 65 dereceye kadar sıvı soğutmanın fanlarını çalıştırtmıyorum. 65 dereceden sonra %10 kadar fan açıyor, 80 derecede %50, 85 dereceyi geçerse %100 fan çalıştır şeklinde ayarlı, fanın hiç %100 çalıştığını görmedim.

Gürültü yapmaması çok önemli benim için.

Bu sistemlerin 70-80 derecelere çıkması sıkıntı değil, 1997'de babam ilk bilgisayarımı aldığı günden beri yakınen pc sektörü içindeyim, normal şartlarda ısıdan yanan yada arıza yapan işlemci ne gördüm ne duydum. Bu kadar sıcaklıkları ciddiye almamanızı öneririm.

Son düzenleme:

Değerler normal lütfen kendi pcnizle karşılaştırmayın sıcaklık değerlerini yükte 80 90 derecede oynayanlar da var.

Geri
Yukarı