RTX 2060 sistem kendini açıp kapatıyor

Duployt

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi hiçbir halükarda hata vermeden kendini kapatıyor ve tekrardan hiçbir şey yokmuş gibi kendini açıyor (reset tuşuna basmış gibi oluyor yani ve bu kendini tekrar açtıktan sonra saatlerce kendini resetlemiyor ben kapatana kadar bayağı uzun süre açık bıraktım).Olay günlüğünde kernell-Power 41 (63) (70368744177664),(2) her kapanıp açıldığında bu rapor geliyor.

Yaptığım işlemler;

Ekran kartını, işlemcimi stres testleri ayrı ayrı ve aynı anda teste soktum hiçbir sorun yaşamadım.
RAM'lerimi Windows 10'un kendi testi ile kontrol ettim ve herhangi bir sorun bulmadı.
PSU'mu bir bilgisayarcıya kontrol ettirdim herhangi bir sorun olduğunu söylemediler.
Birçok üçlü priz değiştirdim ve resetleme kendini tekrarladı.
Taktığım USB aygıtlarını tek tek denedim ve her birinde ayrı ayrı resetlendi, USB'ler boştayken de kendini resetledi.
Ekran kartı sürücülerini silip tekrar yükleyip güncelledim.
BIOS güncel bir durumda.

Bunlar dışında bilgisayarda herhangi bir takılma yaşamıyorum(arada Opera GX'im takılıyor nedenini bilmesem de) + bilgisayarın ne zaman kendini kapatıp açacağı belli olmuyor bazen ilk 2-3 dakikada bazen 1-2 saat sonunda oluyor fakat bu kendini kapatıp açma işleminden sonra (ben kapatıp bir sonraki gün açana kadar) herhangi bir kapanıp açılma görmedim şuana kadar.

Sistem özelliklerim:

resim_2021-01-02_163653.png

Geri
Yukarı