RTX 2060 Sistem Kurtarma moduna atıyor ve siyah ekranda kalıyor

Hüssin

Decapat
Daha fazla  
İlk önce herkese merhabalar benim bilgisayarımda RTX 2060 var ama bilgisayar açılırken bazen kurtarma moduna giriyor ve hoş geldiniz yazısından sonra da 5 dakikalığına siyah ekran geliyor. Daha önce böyle bir şey yaşamadım dün ilk kez başıma geldi. İlgileriniz ve fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.

İlk önce herkese merhabalar benim bilgisayarımda RTX 2060 var ama bilgisayar açılırken bazen kurtarma moduna giriyor ve hoş geldiniz yazısından sonra da 5 dakikalığına siyah ekran geliyor. Daha önce böyle bir şey yaşamadım dün ilk kez başıma geldi. İlgileriniz ve fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.

Bence sorun yazılımsal önemli dosyalarınız yok ise bir temiz kurulum sorunu çözer gibi.

Oncelikle klavye duzenim ingilizce oldugu icin Turkce kelimeleri yazamayabilirim, kusura bakmayin.

Bilgisayar acildiginda (Siyah ekranda.) CTRL + ALT + DELETE tuslarina basarak cikan ekranda gorev yoneticisini acin. Sonra sol ustten yeni gorev olusturun kismina explorer.exe yazin. Gorev cubugunun gelmesi lazim. Sonra sol alttaki baslat menusunu acin ve cikan ekrana cmd yazip yonetici olarak calistirin. Komut istemi acildiginda asagidaki komutlari girin:
Kod:
sfc /scannow
Kod:
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
Kod:
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
Kod:
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
Ayrica ayni sorunu ayni ekran karti ile yasayan biri daha olmus, ekran kartinda veya surucusunde sorun olabilir. Guvenli moda girip surucuyu nVidia'nin sitesinden guncellemeyi deneyin. Daha once Driver Booster benzeri bir yazilim kullandiniz mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı