RTX 2060 sistem nasıldır?

Bütçe
8000₺

Iron Hipster

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Şef
Merhaba arkadaşlar. Linkteki bilgisayarı satın almayı düşünüyorum. Sistem hakkındaki yorumlarınızı merakla bekliyorum. Ayriyeten, halihazırda kullanmış olduğum ASUS VG248qe monitörümle devam etmek nedense içimden gelmiyor. Yeni sistem topladığım için onu da yenilemek istiyorum, sizce monitörü değiştirmek mantıklı bir hareket olur mu? 2K 144 Hz bir monitöre yükseltmeyi düşünsem?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    128,8 KB · Görüntüleme: 98
Son düzenleyen: Moderatör:
Bence gayet iyi bir sistem ve monitör düşünüyorsanız sisteminizde rekabetçi oyunlar oynamak için gayet iyi bir monitörünüz var ama ben singleplayerda manzaralara akarım diyorsanız IPS bir monitör almanızı öneririm.

Bence gayet iyi bir sistem ve monitör düşünüyorsanız sisteminizde rekabetçi oyunlar oynamak için gayet iyi bir monitörünüz var ama ben singleplayerda manzaralara akarım diyorsanız IPS bir monitör almanızı öneririm.
Valla hocam şöyle izah ediyim, rekabetçi oyun oynuyorum ama öyle büyük bir düşkünlüğüm yok, yarı yarıya diyelim hem single hem rekabetçi için. Monitörü PS4 ile beraber almıştım, sonrasında PS4'ün 144 HZ desteklemediğini fark edince dumura uğramıştım. O gün bugündür zaten laptop sahibi olduğum için 144 HZ deneyimleyemedim içimde kaldı 😂
SSD Kronik sorunlu.
Bütçeyi çok sarsmayacak şekilde liste içerisinden hangisiyle değiştirmemi tavsiye edersiniz?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    85,9 KB · Görüntüleme: 79
Ben de kısa bir süre önce böyle bir sistem topladım, oyunlarda RTX açmak, Ultra grafiklerde oynamak istiyorsan bence RTX 2060 ile 1080p’den devam etmelisin, önümüzdeki senelerde çıkacak oyunlarda 2K için pek stabil bir performans veremeyebilir en azından Ultra ayarlarda RTX açık iken.

SSD’de kronik sorunlu bu arada.

Valla hocam şöyle izah ediyim, rekabetçi oyun oynuyorum ama öyle büyük bir düşkünlüğüm yok, yarı yarıya diyelim hem single hem rekabetçi için. Monitörü PS4 ile beraber almıştım, sonrasında PS4'ün 144 HZ desteklemediğini fark edince dumura uğramıştım. O gün bugündür zaten laptop sahibi olduğum için 144 HZ deneyimleyemedim içimde kaldı 😂

Bütçeyi çok sarsmayacak şekilde liste içerisinden hangisiyle değiştirmemi tavsiye edersiniz?
200 TL sorun değilse kesinlikle Samsung Evo. Ama eğer sıkıntıysa Kingston Hyper X 480 GB olan.

7,400 TL: 10400F + B460 + 16 RAM + 2060 + 480 SSD. SSD çıkarıp başka yerden satın alabilirseniz öyle yapın.

Ben de kısa bir süre önce böyle bir sistem topladım, oyunlarda RTX açmak, Ultra grafiklerde oynamak istiyorsan bence RTX 2060 ile 1080p’den devam etmelisin, önümüzdeki senelerde çıkacak oyunlarda 2K için pek stabil bir performans veremeyebilir en azından Ultra ayarlarda RTX açık iken.

SSD’de kronik sorunlu bu arada.
2K için heves etmiştim ya bilemedim. Şimdi şöyle bir şey daha sormak istiyorum, 4K monitörlerde 1080p oynamak zorunda kalırsanız direk çamur gibi görünüyor diyorlar. 2K monitörlerde de bu durum mevcut mu? Ve işin sonunda 1080p 24''den 2K 27 inç'e yükseltme yapmak çok büyük birşey fark ettirir mi?
200 TL sorun değilse kesinlikle Samsung Evo. Ama eğer sıkıntıysa Kingston Hyper X 480 GB olan.
Teşekkür ediyorum tavsiye için👍

2K için heves etmiştim ya bilemedim. Şimdi şöyle bir şey daha sormak istiyorum, 4K monitörlerde 1080p oynamak zorunda kalırsanız direk çamur gibi görünüyor diyorlar. 2K monitörlerde de bu durum mevcut mu? Ve işin sonunda 1080p 24''den 2K 27 inç'e yükseltme yapmak çok büyük birşey fark ettirir mi?

Teşekkür ediyorum tavsiye için👍
2K Ultra 60FPS+ istiyorsanız ilerde en az 2070 Almanız lazım veya yeni çıkıcak RTX 3050 modellerini bekleyin, 2070 ile aynı performansı veriyorlar ve sanırsam daha ucuz olacaklar. Ayrıca düz Monitörden oval Monitöre geçerseniz bir kaç hafta belki ay mide bulantısı, göz de yorulmalar olabilir, sonrasında alışırsınız, onun dışında görüntü de değişiklik olur sadece. o çamur olayı ise 4K'ya alışmaktan dolayı. Attan inip eşeğe binince insan(göz) yadırgıyor tabi. 2K'da da aynısı olabilir.

Geri
Yukarı