RTX 2060 sistem oyunlarda kasıyor

evet şarzda herzaman

birkaç kişi de öyle demişti
birazdaha detaylı anlatma şansınız varmı?
Termal macun yenilemek istemez 2 senelik PC de ek olarak termal macun ve BİOS güncelleme hakkında bilgin yok ise hiç bulaşma bence cihazına zara verme ihtimalin var, yakın ise teknik servise götür onlar ücretsiz bakım yapıyorlar.

Nasıl yani bilgisayar kapandı diyelim açılması için ne yapabilirim?

Hiçbir şey. Normalde masaüstüler de bunun çözümü için BIOS flashback özelliği olan anakartlar kullanıyoruz ama Monster'in bir laptopa bu özelliğe sahip bir anakart koyacağını sanmıyorum. Kısacası anakartın brick yani tuğlaya dönüşüyor.

Son düzenleme:
Serviste çözemezki hocam anakart değişimi yapacak değiller herhalde yanlış mıyım?
Artık eskisi gibi tamir olayı kalmadı teknik servislerde, direkt yedek parça ile değiştiriyolar haliyle buda pahalı oluyor eğer ücretli tamir yapılıyor ise. Günümüzde genelde hemen herşeyde durum bu şekilde telefonlar da dahil, tabiki gerekli ekipmanlara sahip bir teknik servis ise BIOS çipine güncel sürüm flashlama yapılabilir belki ama bununla uğraşılmıyor, en iyi ihtimal ile sadece BIOS çipi değiştirilir. Bu duurmda BIOS çipi değiştirilir ancak telefonlarda direkt anakartı değiştiriyolar.

Artık eskisi gibi tamir olayı kalmadı teknik servislerde, direkt yedek parça(bu durumda anakart) ile değiştiriyolar haliyle buda pahalı oluyor eğer ücretli tamir yapılıyor ise. Günümüzde genelde hemen herşeyde durum bu şekilde telefonlar da dahil, tabiki gerekli ekipmanlara sahip bir teknik servis ise BIOS çipine güncel sürüm flashlama yapılabilir belki ama bununla uğraşılmıyor, en iyi ihtimal ile sadece BIOS çipi değiştirilir.
Bunu yapmak yerine direkt serviste BIOS Update yaptırırsa sorun kökünden çözülür.
Artık eskisi gibi tamir olayı kalmadı teknik servislerde, direkt yedek parça ile değiştirıyorlar haliyle bu da pahalı oluyor eğer ücretli tamir yapılıyor ise. Günümüzde genelde hemen her şeyde durum bu şekilde telefonlar da dahil, tabii ki gerekli ekipmanlara sahip bir teknik servis ise BIOS çipine güncel sürüm flashlama yapılabilir belki ama bununla uğraşılmıyor, en iyi ihtimal ile sadece BIOS çipi değiştirilir. bu duurmda BIOS çipi değiştirilir ancak telefonlarda direkt anakartı değiştirıyorlar.

Servis düzeltebilirmiş yani anakart değişimine gerek kalmıyor sanırsam ve zaten laptopların çoğunda anakart değiştirilmiyor.

Son düzenleme:
Bunu yapmak yerine direkt serviste BIOS Update yaptırırsa sorun kökünden çözülür.
Onu diyorum ya zaten, monster ömür boyu ücretsiz bakım hizmeti veriyor buna termal macun yenilemeden tut da BIOS güncellemeye kadar geçerli diye biliyorum, tabiki BIOS güncellemek çok zor birşey değil ancak olaki bir sorun oldu o zaman sıkıntı olur, monster garanti dışı kalmadan kullanıcının bakım ve güncelleme yapmasına her ne kadar izin versede bu durum "Bozmadığınız/Zarar vermediğiniz sürece" şeklinde yani bu işlemleri yapar iken bozulur ise kullanıcı kaynaklı sorun dolayısı ile garanti dışı kalma olayıda var.

Onu diyorum ya zaten, Monster ömür boyu ücretsiz bakım hizmeti veriyor buna termal macun yenilemeden tut da BIOS güncellemeye kadar geçerli diye biliyorum, tabii ki BIOS güncellemek çok zor bir şey değil ancak olaki bir sorun oldu o zaman sıkıntı olur, Monster garanti dışı kalmadan kullanıcının bakım ve güncelleme yapmasına her ne kadar izin versede bu durum "Bozmadığınız/Zarar vermediğiniz sürece" şeklinde yani bu işlemleri yapar iken bozulur ise kullanıcı kaynaklı sorun dolayısı ile garanti dışı kalma olayı da var.

En kolay çözüm yine servise vermekte diyorsun yani bence de öyle Monster olmasaydı durum değişirdi tabii ama Monster zaten hizmet konusunda çok iyi bir marka.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı