RTX 2060 sistem oyunlarda kasıyor

Yaklaşık bir buçuk sene önce Monster Gaming laptop almıştım. Kasma vb sorun yoktu ama son 3-4 aydır eskiden aynı oyunda aldığım 90 FPS'i şimdi 30-40 olarak görüyorum. En basit oyunda bile Valorant'ta 70 FPS'i çıkamıyor ki eskiden 300 FPS civarıydı.

• Intel Core i7 10. nesil.
  • RTX 2060.
  • 16 GB RAM.
  • Windows 10.
Senin anlayacağın buradan birşey demek zor, virüs girmiş olabilir(özellikle kriptomingin vürüsü tarzı şeyler), dikkat etmiyor isen cihazın tozlanmış olabilir vesayre vesayre... Üşenmez isen ve destekliyor ise bence temiz bir kurulum ile windows 11 e yükselt ondan sonra tekrar bak hala devam ediyor ise cihazının soğutma sistemini bir temizle daha da olmadı artık bir servise götür :/

Senin anlayacağın buradan bir şey demek zor, virüs girmiş olabilir(özellikle kriptomingin vürüsü tarzı şeyler), dikkat etmiyor isen cihazın tozlanmış olabilir vesaire vesaire... Üşenmez isen ve destekliyor ise bence temiz bir kurulum ile Windows 11'e yükselt ondan sonra tekrar bak hala devam ediyor ise cihazının soğutma sistemini bir temizle daha da olmadı artık bir servise götür :/

Windows 11'e geçmesin bence ben bu PC'de bile geçmedim kim bilir onunkini yavaşlatabilir daha tam olmamış 11 henüz değil. Ama diğerlerini dikkate al veya direkt formatı bas bakarsın bu kadar kolay çözümü varmış.

SSD var ise format atmayı tavsiye etmem ancak bir buçuk sene dediğine göre uzun süredir kullanıyor olmalı, temiz bir başlangıç iyi gelecektir ek olarak format sonrası sıkıntı çözülür ise belliki yazılımsal bir sorun vardı demektir.
Windows 11'e geçmesin bence ben bu PC'de bile geçmedim kim bilir onunkini yavaşlatabilir daha tam olmamış 11 henüz değil. Ama diğerlerini dikkate al veya direkt formatı bas bakarsın bu kadar kolay çözümü varmış.
Windows 11 gereksinimlerini karşılamıyor ise tabiki performans kayıpları yada sorunlar olabilir ancak windows 11 gereksinimleri karşılanıyor ise geçmemesi için bir neden yok. Medyanın abartığı kadar performans kaybıdan ölüyoruz gibi bir durum da artık yok (artık diyorum çünkü ilk çıktığı zaman evet sorunlu idi zaten bu herşey için geçerli, ilk çıkan şeye hemen saldırmamak lazım ancak artık bir sorunu yok eski arayüzün değişmesi dışında :D onada alışıyorsun) kullanan birisi olarak söğleye bilirim. Ön yargını kırıp bir dene interneten w10 ve w11 oyun testlerinede bakabilirsin(testin güncel tarihli olmasına dikkat et)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı