RTX 2060 sistemde CS:GO'da FPS 170'e düşüyor

FalconPaw

Kilopat
Makaleler
8
CS:GO oynuyorum. RTX 2060 sistem var. Oyun oynarken 300 FPS alırken kapıya falan bakınca 160-170 düşüyor ve bu durum bazen FPS düşüşüne neden oluyor. Maksimum ayarlarda oynuyorum. Nasıl çözerim?

Elimde bir çözüm yok ki çözüm yorumu yapmıyorum. Yanlış bilgi saçmıyorum. Konuya girdim merak edip, yine senin dağıttığın yanlış bilgileri gördüm. Elinde çözüm yoksa yanlış bilgi verip kafa karıştırmayacaksın, olay bundan ibaret. Ha yok kendi verdiğin bilgiyi doğru zannediyordun, yanlış olduğu ısrarla sana söyleniyor sonra fark ediyorsun yanlış. Dersinki arkadaşlar özür dilerim hata yaptım. Bende hatalı yorumlar yapıyorum. Yaptığım zaman geri adım atıp özür diliyorum. Çokta zor bir şey değil, değil mi?

Elimde bir çözüm yok ki çözüm yorumu yapmıyorum. Yanlış bilgi saçmıyorum. Konuya girdim merak edip, yine senin dağıttığın yanlış bilgileri gördüm. Elinde çözüm yoksa yanlış bilgi verip kafa karıştırmayacaksın, olay bundan ibaret. Ha yok kendi verdiğin bilgiyi doğru zannediyordun, yanlış olduğu ısrarla sana söyleniyor sonra fark ediyorsun yanlış. Dersinki arkadaşlar özür dilerim hata yaptım. Bende hatalı yorumlar yapıyorum. Yaptığım zaman geri adım atıp özür diliyorum. Çokta zor bir şey değil, değil mi?
Yanlışım varsa özür dilerim herkesten fakat CS:GO'nun işlemciye yüklenen bir oyun olduğunu bütün forumlar bas bas bağırıyor, hatta kaç kere konusuna denk geldim. Ben de bu bilgiye dayanarak işlemci yetmeyeceğini düşünerek ( 300 fps için ) , işlemciyi yükseltirse fps'in artacağını düşündüm. Yanlış bilgi verdiysem özür dilerim. Fakat eminim youtube'da CS:GO'da Ryzen 3600 ile 3800x karşılaştırma videosu açsan ciddi fps farkı vardır.

3800x yetmez kardeşim yanlış bilgi verme en az 5950x lazım (!)
İşlemci yükselterek. CS:GO işlemciye yük bindiren bir oyun. Ryzen 3600 yanlış tercih olmuş. En az 3800x falan lazım sana.
3800X yetmez kardeşim yanlış bilgi verme en az 5950X lazım (!)
Yanlışım varsa özür dilerim herkesten fakat CS:GO'nun işlemciye yüklenen bir oyun olduğunu bütün forumlar bas bas bağırıyor, hatta kaç kere konusuna denk geldim. Ben de bu bilgiye dayanarak işlemci yetmeyeceğini düşünerek ( 300 FPS için ), işlemciyi yükseltirse FPS'in artacağını düşündüm. Yanlış bilgi verdiysem özür dilerim. Fakat eminim YouTube'da CS:GO'da Ryzen 3600 ile 3800X karşılaştırma videosu açsan ciddi FPS farkı vardır.

Arkadaşın sorunu büyük ihtimal yüksek ayarlarda oynamasından kaynaklanıyor.

Yanlışım varsa özür dilerim herkesten fakat CS:GO'nun işlemciye yüklenen bir oyun olduğunu bütün forumlar bas bas bağırıyor, hatta kaç kere konusuna denk geldim. Ben de bu bilgiye dayanarak işlemci yetmeyeceğini düşünerek ( 300 fps için ) , işlemciyi yükseltirse fps'in artacağını düşündüm. Yanlış bilgi verdiysem özür dilerim. Fakat eminim youtube'da CS:GO'da Ryzen 3600 ile 3800x karşılaştırma videosu açsan ciddi fps farkı vardır.

Sorun değil ama hala yanlış araştırmalar yapıyorsun. Bi kere önce herkes neden işlemci ağırlıklı oyun olduğunu öğrenmesi gerekiyor. Oyun daha çok işlemci kullanma gereksinimi istiyor çünkü gecikme süresi düşük olsun diye. Yani oyun'un optimasyonu gecikme süresine yönelik daha çok, bu da daha çok işlemciyi ilgilendiriyor. Tabi ki 3800x daha verimli olur ama FPS konusunda 3600 ile bir fark olmaz RTX 2060 ekran kartı ile birlikte. Ben 5600x kullanıyorum RX 550 ile, ve ortalama 150 FPS alıyorum. İşlemcim mi yetmiyor ? Yani en üst düzey işlemciye de gerek yok aslında CS:GO'da FPS için, ama gecikme süresi için var. Kısacası Ryzen 3600 yanında RTX 2060 ile 300 FPS altına düşmemeli. Düşüyorsa sorun işlemci değil. Ekran kartı da değil. Başka bir şey.

3800x yetmez kardeşim yanlış bilgi verme en az 5950x lazım (!)

3800X yetmez kardeşim yanlış bilgi verme en az 5950X lazım (!)

Arkadaşın sorunu büyük ihtimal yüksek ayarlarda oynamasından kaynaklanıyor.
Olabilir. Ben de zaten yüksek ayarlarda yüksek fps'te stabil oynayabilsin diye yüksek işlemci önerdim. Yoksa ayar kısmak zorunda kalacak. Ben de oyunlarda ayar kısmayı sevmem mesela. Olabilir böyle bir ultra takıntısı.

Bir bu konu değil ki hocam. Bir konuda R5 3600x ile R5 5600x'i eşit kabul ettiniz değerlendirme yapmak için, bir başka konuda TurkNet'in alt yapı sorgulamasına yalan dediniz. Düzenli olarak bir yerlerde bir şeyler hakkında yanlış bilgi veriyorsunuz.
Bir konuda kripto parayı kumarla eş tuttunuz. Yani bilmiyorum sonu yok gibi. Sizi ne zaman görsem yanlış bir bilgiyle karşılaşıyorum.

Bir bu konu değil ki hocam. Bir konuda R5 3600x ile R5 5600x'i eşit kabul ettiniz değerlendirme yapmak için, bir başka konuda TurkNet'in alt yapı sorgulamasına yalan dediniz. Düzenli olarak bir yerlerde bir şeyler hakkında yanlış bilgi veriyorsunuz.
Bir konuda kripto parayı kumarla eş tuttunuz. Yani bilmiyorum sonu yok gibi. Sizi ne zaman görsem yanlış bir bilgiyle karşılaşıyorum.
Kripto paranın haram olduğunu hocalar diyor, cübbeli ahmet hoca falan. Şimdi video paylaşamıyorum sıkıntı çıkar diye. Faiz gibi işleyen bir sistem çünkü. Para durdukça değerleniyor hiçbir emek harcamadan. Turknet konusunda da Turknet kendi altyapısı olmadığı yerlerde Turk Telekom altyapısı üzerinden hizmet veriyor. Bu yüzden TTNET sorgulaması da yapması daha mantıklı. Sonuçta aktif altyapısı dışında türk telekom altyapı hizmeti veriyor. Bizim arkadaş internet değiştirecekti, Türknet altyapısı yoktu, turknette bir sorgulattı 16 mbit çıktı, TTNET ile aynı hızı sundular, altyapı TT olduğu için. Benim her sözümün bir sebebi var sen rahat ol. Sadece anlamak istemiyorsun, kendi bakış açından değerlendiriyorsun.

Para durdukça değerleniyor hiçbir emek harcamadan.
Forexte haram, dolara para koymakta haram. Sonuçta para emek harcamadan değerleniyor :)
Bu yüzden TTNET sorgulaması da yapması daha mantıklı. Sonuçta aktif altyapısı dışında türk telekom altyapı hizmeti veriyor.
TurkNet alt yapı kontrolünü Türk Telekom üzerinden yapıyor zaten hocam. Yani...
Türknet altyapısı yoktu, turknette bir sorgulattı 16 mbit çıktı, TTNET ile aynı hızı sundular, altyapı TT olduğu için.
Bende TurkNet alt yapısı yok ama 75 alıyorum. Vah vah. Demek ki TurkNet yalan bilgi veriyor. :)

Forexte haram, dolara para koymakta haram. Sonuçta para emek harcamadan değerleniyor :)
Hocam dini konulara pek girmek istemiyorum, rahatsız oluyorsunuz farkındayım fakat gerek diyanet , gerekse dini bütün hocalar faiz ve faiz gibi işleyen sistemlere haram diyorlar. Ben uydurmuyorum yani. Sorularla İslamiyet diye bir site var, oradan araştırırsanız , gerekli bilgiyi alırsınız.

Geri
Yukarı