RTX 2060 sistemde Forza Horizon 4 kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Etygen

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Motherboard : MSI B450M-A PRO MAX 4133MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 mATX
CPU : AMD RYZEN5 2600 Socket AM4 3.9Ghz Max Boost, 3,4Ghz Base+19MB
GPU : MSI NVIDIA GEFORCE RTX 2060 GAMING Z 6GB
RAM : XPG Spectrix D41 RGB 3000MHz 16GB (2x8GB)
SSD : SanDisk Ultra 3D SDSSDH3N-500G-G25 PCI-Express 3.0 500 GB M.2 SSD
HDD : WD WD10EZEX 1 TB PC Hard Drive - Blue
PSU: Thermaltake TR2 Series 550 W 80 Plus
Case : Corsair CC-9011138-WW Carbide Series SPEC-05 Mid
Game Pass aracılığıyla Forza aldım, yükledim, oynuyordum; sıkıntı yok ama oyunu mesela 1-2 saat oynadıktan sonra FPS 100'lerde olmasına rağmen anlık oyunda yavaşlamalar oluyor.Ttakılma denemez ama kasıyor. Anlamadım gitti. İşlemcim Ryzen 5 2600, ekran kartım RTX 2060, 16 GB 3000MHz RAM'im var. Donanımım yeterli, darboğaz yapacağını sanmıyorum ama neden kasıyor anlamadım. Uzun sürede olduğu için sıcaklıktan diye düşündüm fakat bence onlar da normal. İşlemci 75, ekran kartı 65'lerde geziyor. Acaba işlemcinin sıcaklığından mı kaynaklı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, sıcaklık değerleri çok yüksek değil. Zaten sistem güzel. 100 FPS alıyor. Monitörünüz 144 Hz. Oyun SSD'ye kurulu. Bence her şey tamam. Belki başka bir önerisi olan arkadaşlar vardır.
Valla kağıt üstünde bence de güzel fakat 2 3 saat oynamadan sonra anlık kasmalar yapmaya başlıyor. Normal mi bu durum? Bence değil. Arkadaşımın benden daha kötü bir sistemi var, o bu sorunları yaşamıyor. Hiç yok mu çözüm önerisi olan?

Hocam, kasma hissi olduğu zaman, arka planı kontrol edin. Çalışan farklı bir uygulama falan var mı? Başka aklıma gelen bir yol yok.

Hocam, kasma hissi olduğu zaman, arka planı kontrol edin. Çalışan farklı bir uygulama falan var mı? Başka aklıma gelen bir yol yok.
Onu da yaptım ama bi sorun göremedim yine de sağolun hocam.

Bunun sebebinin forzadan kaynaklandığını düşünüyorum hemen hemen aynı problemi bende yaşadım. Çözdüğüm yöntem ise fps'i 60a kitlememdi. Gelişmiş ayarlardan fps'i 60 sabitleyip denemenizi öneririm.

Bunun sebebinin forzadan kaynaklandığını düşünüyorum hemen hemen aynı problemi bende yaşadım. Çözdüğüm yöntem ise fps'i 60a kitlememdi. Gelişmiş ayarlardan fps'i 60 sabitleyip denemenizi öneririm.
Valla hocam o kadar para verip monitör aldım hiç 60'a kilitleyemem oyundan çıkıyorum 5 dk falan bekleyip tekrar giriyorum 1 2 saat daha yine götürüyor. Umarım dediğiniz gibi forzadan kaynaklıdır başka bir oyunda böyle birşey yaşamıyorum zaten.

Valla hocam o kadar para verip monitör aldım hiç 60'a kilitleyemem oyundan çıkıyorum 5 dk falan bekleyip tekrar giriyorum 1 2 saat daha yine götürüyor. Umarım dediğiniz gibi forzadan kaynaklıdır başka bir oyunda böyle birşey yaşamıyorum zaten.
Aynı şekilde ya haklısınız tabii ki. Peki sınırsız fps modunda gpu'nuz % kaç kullanımda ?

Aynı şekilde ya haklısınız tabii ki. Peki sınırsız fps modunda gpu'nuz % kaç kullanımda ?
%98lerde fakat o anlık kasma olduğunda bi anda düşüyor

Geri
Yukarı