RTX 2060 sistemde oyunlarda GPU kullanımı düşük

Mogwaii

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Adana
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar. Dostlar ASUS Dual EVO RTX 2060 6G ekran kartım var. Dün hiçbir sorun yaşamadan oyunlarda olması gereken FPS'leri alırken bugün saçma sapan bir durum var. Oyunlarda GPU kullanımı düşük. Sorunu hiçbir şekilde ne anladım ne çözebildim. Sizlerden destek istiyorum. RAM Dual Channel 8x2 Corsair 3000MHz işlemci R5 3500X anakart: ASUS B450 Plus Gaming.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 62
  • pfs.jpg
    pfs.jpg
    363,2 KB · Görüntüleme: 53
Arkada işlemciyi kullanan bir şey var görev yöneticisinden bakın birşey bulamaz iseniz Kasperysky ile tam tarama yapın.

İşlemci %100'e vurmuş normal, daha fazlasını nasıl çıkarsın. Arka planda uygulamalar varsa kapat ya da satıp 3600 gibi 6/12 bir modele geç. Multi-thread olmayan işlerde bu sıkıntı oluyor.
BF V'te arkadaş sağlam 6/12 işlemcilerin bile içinden geçen Operation Underground kısmından bir kesit almış, bilen bilir buranın nasıl bir map olduğunu, oyunun ana işlemci kırbacı haritası🙂 Ayrıca benim eski i5-7500 ile bile orada 1060 6G O 1080p'de ortalama 75-80 FPS verebiliyordu ki bu 3500X'in normal şartlarda çok daha fazlasını yüksek GPU kullanımıyla beraber sunabilmesi gerekiyordu, açıkçası en azından bir 90-95 FPS beklerdim bu sistemden.

Diğer Warzone'da da yine olmaması gereken tuhaf bir durum, düzgün grafik ayarı ile darboğaz vs yapmaması gerekiyordu. RAM'ler ya çift kanal çalışmıyor, ya PSU'da var bir olay ya da virüs vs olabilir diye düşünüyorum.

İşlemci %100'e vurmuş normal, ekran kartını daha nasıl beslesin. Arka planda uygulamalar varsa kapat ya da satıp 3600 gibi 6/12 bir modele geç. Multi-thread olmayan işlerde bu sıkıntı oluyor.
Dostum evet haklısın fakat daha düne kadar böyle bi sorunum yoktu.
Arkada işlemciyi kullanan bir şey var görev yöneticisinden bakın birşey bulamaz iseniz Kasperysky ile tam tarama yapın.
kontrol ediyorum.
BF V'te arkadaş sağlam 6/12 işlemcilerin bile içinden geçen Operation Underground kısmından bir kesit almış, bilen bilir buranın nasıl bir map olduğunu 🙂 Ayrıca benim eski i5-7500 ile bile orada 1060 6G O 1080p'de ortalama 75-80 FPS verebiliyordu ki bu 3500X'in normal şartlarda çok daha fazlasını yüksek GPU kullanımıyla beraber sunabilmesi gerekiyordu, açıkçası en azından bir 90-95 FPS beklerdim bu sistemden.

Diğer Warzone'da da yine olmaması gereken tuhaf bir durum, düzgün grafik ayarı ile darboğaz vs yapmaması gerekiyordu. RAM'ler ya çift kanal çalışmıyor, ya PSU'da var bir olay ya da virüs vs olabilir diye düşünüyorum.
Evet yani gerçekten saçmalık anlayamadığım bir şekilde durup dururken olan bi olay aslında dün böyle bi sorun yaşamıyordum...
Tarama sonucu temiz fakat sorunum hala devam ediyor. Yarın ddu ile sürücüleri kaldırıp tekrardan kuracağım. Eğer olmazsa format atıp deneyeceğim. Yine olmazsa düşüneceğim…

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı