RTX 2060 sistemde Valorant düşük FPS veriyor

talhacelik

Decapat
Daha fazla  
RAM
XPG 8X2 16GB 3000MHZ
Ekran kartı
ZOTAC RTX 2060
Anakart
MSİ B450M-A PRO MAX
İşlemci
AMD RYZEN R5 3500
Arkadaşlar bu sistemle bu FPS gerçekten çok absürt bana göre.

1641671965240.png

1641671972298.png

1641671980760.png

@talhacelik görünürde bir sıkıntı yok. 120 fazla düşük RAM'ler için OC önerirdim ama burada asıl sorun bu değil. 3500 ve 3000MHz RAM'lerin ölüsü 150 FPS üzeri vermeliydi. Windows sağlam mı, güncel mi? İşlemciyi sömüren bir yüksek sıcaklık, zararlı olabilir mi?

Ryzen kullanıyorsan tabii, FX işlemcilerde olmuyor maalesef.

Windows'um orijinal ve sıcaklıkda bir sıkıntı yok vallahi anlayamıyorum tilt ediyor.

@talhacelik işlemcin sınırına ulaşmış daha fazla FPS alamama sebebin bu. Arka planda çalışan uygulamalar mı var? Yoksa virüs olabilir, diskini yedekleyip sıfırlayarak format atmanı öneririm.

Screenshot_1.jpg

Bu da benim işlemcinin kullanım değerleri;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@talhacelik işlemcin sınırına ulaşmış daha fazla FPS alamama sebebin bu. Arka planda çalışan uygulamalar mı var? Yoksa virüs olabilir, diskini yedekleyip sıfırlayarak format atmanı öneririm.

Eki Görüntüle 1265847

Bu da benim işlemcinin kullanım değerleri;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Arkada çalışna herhangi bir uygulama yakın zamanda bilgisaayarımı W11'den W10a attım yani formatlandı farklı bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Arkada çalışna herhangi bir uygulama yakın zamanda bilgisaayarımı W11'den W10a attım yani formatlandı farklı bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Şu videodan da göreceğin üzere 3500'ün kullanım değerleri 200 FPS civarında %50'lerde geziyor. Senin işlemcin bir sebepten ötürü tıkanıyor orada ve ekran kartını daha fazla FPS çizdirecek kadar besleyemiyor. Ekran kartı 1650S veya RTX 2060 olmuş önemli değil bunu örnek için attım, önemli olan işlemcinin anormal davranması.

Moleculepc ye yollasam bilgisayarı sorunu tespit edip yapabilirler değil mi
12 Ocak 2021 de almıştım.
Sistemin linki bu.

Geri
Yukarı