RTX 2060 sisteme ekstra fan alınmalı mı?

TheGaahl

Centipat
Daha fazla  
Selam. Bilgisayar donanımından hiçbir şey anlamam ve bir bilgisayar topladım. Aldığım kasanın içinde sadece bir tane 120Mm'lik bir fan bulunmakta. Başka bir soğutması yok. Sizce ekstra fan alınır mı? Almak zorundaysam en az kaç tane alınır mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem özelliklerim:
1 X Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6 GB GDDR6 192 Bit ekran kartı.
2 X XPG 8 GB Gammix D30 kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.
1 X AMD Ryzen 5 3600 MPK 3.6GHz 35MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm işlemci.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasayı bilseydik yardımcı olurduk. Ekstra fan için yer mevcut mu? Eski bir kasa modeli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir fan alip on alt tarafina takarsaniz gayet yeterli. Fan coklayici almaniz gerekebilir eger anakartinizda 2 fan girisi varsa yetmeyecek.
Anakartımda kaç giriş olduğunu bilmiyorum. Bilgisayar henüz elime ulaşmadı. Arkadaşım yakarsın vs diyince bir an önce fan alıp sorun çıkmadan kullanmayı düşündüm. 3 fan almayı düşünüyorum. Almışken bir daha uğraşmamak adına. Fan çoklayıcı alıp anakarta bağlamam yeterli olur mu? Güç sistemine bağlamaktan bahsedenler vardı ve hiçbir bilgim yok bu konuda.

Anakartımda kaç giriş olduğunu bilmiyorum. Bilgisayar henüz elime ulaşmadı. Arkadaşım yakarsın vs deyince bir an önce fan alıp sorun çıkmadan kullanmayı düşündüm. 3 fan almayı düşünüyorum. Almışken bir daha uğraşmamak adına. Fan çoklayıcı alıp anakarta bağlamam yeterli olur mu? Güç sistemine bağlamaktan bahsedenler vardı ve hiçbir bilgim yok bu konuda.

Fan giris yerine takacaksiniz bunu.

Anakartımda kaç giriş olduğunu bilmiyorum. Bilgisayar henüz elime ulaşmadı. Arkadaşım yakarsın vs diyince bir an önce fan alıp sorun çıkmadan kullanmayı düşündüm. 3 fan almayı düşünüyorum. Almışken bir daha uğraşmamak adına. Fan çoklayıcı alıp anakarta bağlamam yeterli olur mu? Güç sistemine bağlamaktan bahsedenler vardı ve hiçbir bilgim yok bu konuda.
Hocam merak etmeyin yanmaz. En kötü ihtimalle 3600de CPB açık olursa sıcaklık biraz yüksek olur. 2060 için endişelenmenize gerek yok. Ne kadar gigabyte da olsa kendi temp limiti 85 olduğu için gerekirse 1-2 fps kaybettirip kendini güvende tutacaktır. Tavsiyem 3600e manual OC+UV işlemi yapmanız

Hocam merak etmeyin yanmaz. En kötü ihtimalle 3600de CPB açık olursa sıcaklık biraz yüksek olur. 2060 için endişelenmenize gerek yok. Ne kadar gigabyte da olsa kendi temp limiti 85 olduğu için gerekirse 1-2 fps kaybettirip kendini güvende tutacaktır. Tavsiyem 3600e manual OC+UV işlemi yapmanız
Hoca OC+UV işlemi ne demek bilmiyorum bile. Araştırıp yapmayı deneyebilirim.

Geri
Yukarı