RTX 2060 sistemin kasasından yanık kokusu geliyor

Lootto

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 ay önce bilgisayarı açıp Forza girmek istedim. Forza ya girdikten 5 dakika bile geçmeden bilgisayar bir anda kapandı. Kasa camına dokunduğumda yüksek bir sıcaklık vardı. Daha sonra kasayı açtım ve ekran kartını kokladığımda yanık plastik kokusu aldım ve hiç ellemeden garantiye gönderdim. Garantiden gelen cevap ekran kartı devreleriniz kontrol edildi ve bir soruna rastlanmadı oldu. Ve gerçekten tekrar taktım eskisi gibi çalıştı. Genel olarak kasada da yanık kokusu vardı fakat en çok ekran kartından geliyor diye garantiye gönderdim. Bu sırada PSU hiç aklıma gelmedi ve az önce incelediğimde Power Boost güç kaynaklarının çok iyi olmadığını gördüm. Kasa 6 aylık ve 2 ay önce bu olay oldu ve 2 aydır da kullanıyorum sadece bazı oyunlarda hafif cızırtı geliyor. Sizce yanma patlama tarzı sorun yaratır mı değiştirmeli miyim?

GPU: Gigabyte Windforce RTX 2060 OC 6 GB.
(OC yapmadım)

Kasa+PSU: Power Boost X-58 RGB 650W 80+ TG mesh panel USB 3.0 mid Tower kasa.

Yaklaşık 2 ay önce bilgisayarı açıp Forza girmek istedim. Forza ya girdikten 5 dakika bile geçmeden bilgisayar bir anda kapandı. Kasa camına dokunduğumda yüksek bir sıcaklık vardı. Daha sonra kasayı açtım ve ekran kartını kokladığımda yanık plastik kokusu aldım ve hiç ellemeden garantiye gönderdim. Garantiden gelen cevap ekran kartı devreleriniz kontrol edildi ve bir soruna rastlanmadı oldu. Ve gerçekten tekrar taktım eskisi gibi çalıştı. Genel olarak kasada da yanık kokusu vardı fakat en çok ekran kartından geliyor diye garantiye gönderdim. Bu sırada PSU hiç aklıma gelmedi ve az önce incelediğimde Power Boost güç kaynaklarının çok iyi olmadığını gördüm. Kasa 6 aylık ve 2 ay önce bu olay oldu ve 2 aydır da kullanıyorum sadece bazı oyunlarda hafif cızırtı geliyor. Sizce yanma patlama tarzı sorun yaratır mı değiştirmeli miyim?

(OC yapmadım)

Bence hemen PSU'yu hemen değiştir.

(OC yapmadım)

Power Boost PSU'lar bomba niyetine kullanılır.

Bir dahaki sefere aldiktan sonra arastirmayin, almadan once arastirin. PSU'yu acilen degistirmen gerek.

Haklısın, yaptım bir hata...

Classic Power Boost.

Vallahi öyleymiş keşke daha önce araştırsaydım.

Bence hemen PSU'yu hemen değiştir.

Power Boost PSU'lar bomba niyetine kullanılır?

1 Hafta içinde değiştireceğim bu sırada da bilgisayarı açmayacağım. Corsair düşünüyorum.
Ben Corsair düşünüyorum sizce nasıl veya sizin önerdiğiniz güç kaynakları var mı? 600W varsa o da olur fakat 650W 80 Plus olursa daha iyi olur bir süre sonra sistemi yükseltebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Haklısın, yaptım bir hata...

Valla öyleymiş keşke daha önce araştırsaydım.

1 hafta içinde değiştiricem bu sırada da bilgisayarı açmayacağım. Corsair düşünüyorum.
Ben corsair düşünüyorum sizce nasıl veya sizin önerdiğiniz güç kaynakları var mı? 600w varsa o da olur fakat 650w 80 plus olursa daha iyi olur bir süre sonra sistemi yükseltebilirim.
O kadar kasmanıza gerek yok. Yüke sokmayın sistemi yeter. En kısa sürede değiştirmeye bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı