Çözüldü RTX 2060 Super BFV FPS sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
YouTube'den izlediğim testlerde RTX 2060 Super minimum 60 FPS alırken ben Ultra ayarlarda oynarken oyunum çok kasıyor ve düzgün bir şekilde daha bir kere oynayamadım. Ne yapmam lazım?
Sistemim:
i5 9400F.
RTX 2060 Super.
16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Meğerse GPU bellek kısıtlaması açıkmış şu an sabit 60 FPS alıyorum. Hepinizden çok özür dilerim dikkat etmem lazımdı.
İzlediğin test singleplayer kısmında oluyor ama sen multiplayer'de test ediyor olabilir misin? Saçma bir cümle oldu ama arada FPS farkı olduğundan dedim.

BF5'te performans için:
Kayıt Defteri Ayarlamaları: Aslında, çok basit ve çok efektif ayarlamalardır kendileri. Bunları da lütfen kendi inisiyatifinizle yapınız. Yapmadan önce yedek almak isteyebilirsiniz, her ne kadar çok ekstra ayarlar olmasa da sorumlu sizsiniz. Windows tuşu + R kombinasyonuyla çalıştırı açtıktan sonra regedit komutuyla Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açıyoruz.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Multimedia\SystemProfile yolundaki SystemResponsiveness kaydını 00000000 olarak değiştiriyoruz. Windows genel uygulamaların ve bazı oyunların sistem kaynaklarının sadece %80'ini kullanmasına izin verir. Bu limiti kaldırıyoruz.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Multimedia\SystemProfile\Tasks\Games yolundaki GPU Priority kaydını 8 ve Priority kaydını 6 olarak değiştiriyoruz. Aynı şekilde, bu tarz uygulamaların önceliklerini de arttırıyoruz.

HKEY_CURRENT_USER\System\GameConfigStore yoluna gidip yeni bir 32-Bit DWORD değeri oluşturup adını GameDVR_FSEBehavior yapıp değerini 2 yapıyoruz. Windows'un "Tam ekran iyileştirmeleri" adı altındaki uygulamaları maalesef ki vasat. Birazcık sıkıntılı olduğundan bu ayarı tamamen devre dışı bırakıp herhangi bir gecikmenin olmadığından, olmayacağından emin oluyoruz.

CFG'yi kapatıyoruz (Spectre ve Meltdown önlemi, çok hassas içeriğiniz varsa veya teknoloji casusluğuna maruz kalma riskimiz varsa kapatmayın, bu açıklardan veri sızdıran, hacklenen görmedim, duymadım. Bu önlem Intel işlemcilerde performansı düşürüyor):
CFG-3.PNG

Preset: 1080'e basarak FurMark testi yaparak test sonucunuzu paylaşabilir misiniz? Düşük FPS derken bahsettiğiniz değerler nedir 20-10 mu 30-40 mı? En son güncellemeleri yaptınız mı?

YouTube'den izlediğim testlerde RTX 2060 Super minimum 60 FPS alırken ben Ultra ayarlarda oynarken oyunum çok kasıyor ve düzgün bir şekilde daha bir kere oynayamadım. Ne yapmam lazım?
Sistemim:
i5 9400F.
RTX 2060 Super.
16 GB RAM.

Aynısı bende var sınır ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı