Çözüldü "Bu bilgisayar bir hata denetiminde yeniden başlatıldı" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

baross2

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, 1-2 ay önce bir PC toplamıştım. 3 gündür bu sıkıntıyı yaşıyorum RDR2 ve GTA 5 oyunlarında bazen oyun kapanıp "Fatal error" diyor. PC'm kapanıyor diğer oyunlarda böyle bir şey olmuyor. Sürekli de olan bir sıkıntı değil bazen oluyor bazen olmuyor.

PC özellikleri:
  • RTX 2060 Super GP OC.
  • R5 3600.
  • 16 GB RAM.
  • Gigabyte B450M S2H.
Düşük FPS aldıktan sonra da olan bir şey değil biraz önce yaşadım tekrardan RDR2'de 70 FPS arası gezerken oyun kapandı "Fatal error" dedi ve PC kendini yeniden başlattı. Sadece oyunlar kapanmış olsa dert etmezdim fakat PC'yi de kapatıyor. Sistemin genel olarak boştaki hali de böyle.

resim_2020-12-03_164051.png

PSU ile alakalı olabilir mi? Kedim var ve PC kabloları ile oynamayı çok seviyor PSU kablosuna mı bir şey yaptı acaba.

Onu ayrı bir programla kontrol etmeniz gerekiyor. Ben HWMonitor kullanıyorum.
Şu şekilde hazırda bekleyerek yapın, iyi olur.
Eki Görüntüle 762793

Tamamdır her şeyimi hazırladım yapıyorum testi.

Onu ayrı bir programla kontrol etmeniz gerekiyor. Ben HWMonitor kullanıyorum.
Şu şekilde hazırda bekleyerek yapın, iyi olur.
Eki Görüntüle 762793

Merhabalar herhangi bir bir sıkıntı çıkmassa 3 dakika içinde stop tuşu ile durdurabilirsiniz demiştiniz. Yaklaşık 3 4 dakika testi yaptım son sonucu bu ve stop dediğimde tüm çekirdeklere baktım 0 error 0 warnings diyordu.

1607011647506.png

Şu anda boşta 38 40 derece arasında gelip gidiyor.

Bekliyorum. Hatayı tam olarak öğrenmeniz ve sisteminizin kararlılığını görmeniz açısından bu testi yapmanızı istedim. PSU'nuz hakkında bilgim yok ancak PSU ve kasa seçimi önemli. Aynı işlemciyi stok fanı, kötü bir kasa ve PSU ile (GamePower WARCRY ATX 6*ARGB Sessiz Fan 650W 80+ Bronz Dahili PSU'lu Temper Cam Gaming RGB Kontrolcüsü ve Uzaktan Kumanda Kasa - incehesap.com) 3.9GHz hızda 1.1V ile yüksek sıcaklıklarda kullanıyordum. Şimdi ise 4.1GHz 1.2V ile stok fan eşliğinde çok daha iyi şartlarda kullanıyorum. Hem işlemci hem de genel sistem için bu ikiliye dikkat etmek gerek.

Merhabalar herhangi bir bir sıkıntı çıkmassa 3 dakika içinde stop tuşu ile durdurabilirsiniz demiştiniz. Yaklaşık 3 4 dakika testi yaptım son sonucu bu ve stop dediğimde tüm çekirdeklere baktım 0 error 0 warnings diyordu.

Eki Görüntüle 762813
Anladığım kadarıyla CPB açık olarak kullanıyorsunuz. Soğutucunuz var sanırım, sıcaklıklar gayet iyi ve bir hata almamanız da güzel. Bu durumda önce ekran kartına Furmark testi uygulayabilirsiniz. Sonra ise genel bir güç tüketimi ve PSU'dan kaynaklı olup olmadığına bakmak için ise OCCT kullanılabilir. Tahminimce OCCT'de reset atacak. Onların kullanımını unuttum biraz bakmalıyım öncelikle size geri dönüş sağlamadan.

Bekliyorum. Hatayı tam olarak öğrenmeniz ve sisteminizin kararlılığını görmeniz açısından bu testi yapmanızı istedim. PSU'nuz hakkında bilgim yok ancak PSU ve kasa seçimi önemli. Aynı işlemciyi stok fanı, kötü bir kasa ve PSU ile (GamePower WARCRY ATX 6*ARGB Sessiz Fan 650W 80+ Bronz Dahili PSU'lu Temper Cam Gaming RGB Kontrolcüsü ve Uzaktan Kumanda Kasa - incehesap.com) 3.9GHz hızda 1.1v ile yüksek sıcaklıklarda kullanıyordum. Şimdi ise 4.1GHz 1.2v ile stok fan eşliğinde çok daha iyi şartlarda kullanıyorum. Hem işlemci hem de genel sistem için bu ikiliye dikkat etmek gerek.

Anladığım kadarıyla CPB açık olarak kullanıyorsunuz. Soğutucunuz var sanırım, sıcaklıklar gayet iyi ve bir hata almamanız da güzel. Bu durumda önce ekran kartına FurMark testi uygulayabilirsiniz. Sonra ise genel bir güç tüketimi ve PSU'dan kaynaklı olup olmadığına bakmak için ise OCCT kullanılabilir. Tahminimce OCCT'de patlayacak. Onların kullanımını unuttum biraz bakmalıyım öncelikle size geri dönüş sağlamadan.

Daha önce testleri çok kullanmadım testlerin nasıl yapılacağını anlatırsanız çok memnun olurum. OCCT'nin PSU ile ilgili olduğunu biliyorum sanırım PSU'da dediğiniz gibi patlayacak kedi yüzünden de olabilir :D.

Daha önce testleri çok kullanmadım testlerin nasıl yapılacağını anlatırsanız çok memnun olurum OCCT'nin PSU ile ilgili olduğunu biliyorum sanırım PSU'da dediğiniz gibi patlayacak kedi yüzünden de olabilir :D.

Funmarktan önce OCCT'yi yapmak istiyorum. Ekran kartı ile ilgili bir sıkıntı için PC'den çok anlamasam da içimden OCCT'de bir şey olacak diye hissediyorum.

...kedi yüzünden de olabilir :D.
Kablo ile ilgili bir durum olduğunu sanmıyorum. Kablolara zarar gelse bu aşamaya dahi gelemezdiniz bence. Yan kapağı açık mı kullanıyorsunuz? Kedinin erişimi ne düzeyde PSU'ya?
Daha önce testleri çok kullanmadım testlerin nasıl yapılacağını anlatırsanız çok memnun olurum OCCT'nin PSU ile ilgili olduğunu biliyorum.
OCCT : Free, all-in-one stability test & stress test for your PC buradan OCCT programını indirebilirsiniz. Daha sonra sol alttan Power'ı seçip başlatmanız mümkün. 15 dakika civarı bir teste tâbi tutun.
1607013031557.png

Kablo ile ilgili bir durum olduğunu sanmıyorum. Kablolara zarar gelse bu aşamaya dahi gelemezdiniz bence. Yan kapağı açık mı kullanıyorsunuz? Kedinin erişimi ne düzeyde PSU'ya?

OCCT : Free, all-in-one stability test & stress test for your PC buradan OCCT programını indirebilirsiniz. Daha sonra sol alttan Power'ı seçip başlatmanız mümkün. 15 dakika civarı bir teste tâbi tutun.
Eki Görüntüle 762872

Sadece kablolara erişiyor birazdan da bu testi yapacağım o zaman.

Eki Görüntüle 762872

15 dakika sonra elle iptal edeyim mi?

Eki Görüntüle 762872

occt.PNG

2060 Super kullanıyorum fakat 2060 olarak geçiyor herhangi bir sıkıntı olmaz değil mi? Testi başlatacağım da şimdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı