Çözüldü "Bu bilgisayar bir hata denetiminde yeniden başlatıldı" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

baross2

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, 1-2 ay önce bir PC toplamıştım. 3 gündür bu sıkıntıyı yaşıyorum RDR2 ve GTA 5 oyunlarında bazen oyun kapanıp "Fatal error" diyor. PC'm kapanıyor diğer oyunlarda böyle bir şey olmuyor. Sürekli de olan bir sıkıntı değil bazen oluyor bazen olmuyor.

PC özellikleri:
  • RTX 2060 Super GP OC.
  • R5 3600.
  • 16 GB RAM.
  • Gigabyte B450M S2H.
Düşük FPS aldıktan sonra da olan bir şey değil biraz önce yaşadım tekrardan RDR2'de 70 FPS arası gezerken oyun kapandı "Fatal error" dedi ve PC kendini yeniden başlattı. Sadece oyunlar kapanmış olsa dert etmezdim fakat PC'yi de kapatıyor. Sistemin genel olarak boştaki hali de böyle.

resim_2020-12-03_164051.png

PSU ile alakalı olabilir mi? Kedim var ve PC kabloları ile oynamayı çok seviyor PSU kablosuna mı bir şey yaptı acaba.

Merhabalar OCCT kısmından thread countu 12 yapıp testi başlattım 1 saniye sonra PC oyunlarda aldığım hatayı almadı yani fatal error demedi fakat aynı şekilde yeniden başladı sebep nedir?
Hocam Prime95 testi sorun vermediği için sorun işlemcide diyemem. PSU kaynaklı olabilir, başka bir şey de olabilir. Belki voltaj sorunudur. Bunun için de CPB kapatıp sabit 4.2GHz ile daha normal voltajlarda kullanabilirsiniz. Sanırım artık yapabilecek bir şey kalmadı. Aldığınız hatayı görüntülemeye çalışın. Mavi ekran gibi bir durumsa minidump dosyalarını kontrol edin. Arkadaşların dediği gibi Steam'de de bazen bu hata alınıyor fakat sizinki pek öyle bir durum değil gibi. Elimde kullanmış olduğum eski sürümün exe dosyası var ancak buradan yollayamıyorum. Bir şekilde size ulaştırabilirsem onunla Power testi de yapabilirsiniz.

Hocam Prime95 testi sorun vermediği için sorun işlemcide diyemem. PSU kaynaklı olabilir, başka bir şey de olabilir. Belki voltaj sorunudur. Bunun için de CPB kapatıp sabit 4.2GHz ile daha normal voltajlarda kullanabilirsiniz. Sanırım artık yapabilecek bir şey kalmadı. Aldığınız hatayı görüntülemeye çalışın. Mavi ekran gibi bir durumsa minidump dosyalarını kontrol edin. Arkadaşların dediği gibi Steam'de de bazen bu hata alınıyor fakat sizinki pek öyle bir durum değil gibi. Elimde kullanmış olduğum eski sürümün exe dosyası var ancak buradan yollayamıyorum. Bir şekilde size ulaştırabilirsem onunla Power testi de yapabilirsiniz.

Ulaştıracağabileceğiniz herhangi bir bir yer var mı Power testi de yapmak isterim.

Bu sabah yine aynı hatayı aldım ancak Alt+Tab yapamadım ama error sesi geldiğini duydum PC kapanırken yaşanan olayın videosunu çekebildim buradan ulaşıp yardımcı olursanız sevinirim.

Merhabalar olay görüntüleyicisinden bu olayı yaşadğım saati buldum ve böyle bir hata karşıma çıktı başka hata yazıları vardı fakat hepsine bakınca saati ve hata özeti uyuşan tek şey bu olduğunu gördüm. Çözümü bilen biri varsa yardımcı olursa sevinirim.

hata.PNG

Fatal error bir anlam ifade etmiyor. Hatayı paylaşın.

Bu gün tekrar başıma geldi ve olay görüntüleyicisinden hataya bakmayı denedim saati ve açıklaması uyuşan tek şey bu. Hatanın tam olarak ne olduğunu bilmiyorum fakat yeniden başlatmadan bahseden tek hata özeti de bu.

1607101188350.png

Arkadaşlar, oyunda iken PC kapanıyor ve bir hata kodu veriyor . Ohata kodunu görene kadar PC kendine restart attığı için kodu göremiyordum. Olay görüntüleyicisinden baktığımda PC'nin kapanma saati ve kodun açıklaması bir tek hatayla uyuşuyor, o da şu kod:

hata.PNG

Hata kodunun bu olduğunu düşünüyorum, bu konuda yardım edecek biri varsa şimdiden teşekkür ederim.

Minidump dosyalarını paylaş.

DDU ile Ekran Kartı sürüclerini silip güncel ve eski sürücüyü tek tek deneme şansınız var mı ?
Minidump dosyalarını paylaş.

Üstte kodu zaten yazmış Minidump'a gerek var mı ? Yoksa ben mi yanlış biliyorum.
[Çözüldü] Windows 8 Mavi Ekran STOP: 0x00000116 ve STOP: 0x00000119 Bir buraya bakabilirsiniz. İnternette çok sorun yaşayan var bu konu hakkında. Sizde bazı konulara bakabilirsiniz belki çözüm sunacaktır size.

Geri
Yukarı