RTX 2060 Super sistem ne kadara satılır?

Bütçe
12000
2070 Super sistemler gözüme çarptı biraz, her ne kadar oyunlarda 10400F aynı şartlarda olsa da işlemci gücü biraz düşük kalabiliyor 3600'e göre.

Az parça bakinayim dönerim.
Evet hocam Avior dikkat çekiyor, ayrıca yanında verdiği hediye de 1000 lira gözüküyor, doğruluğunu araştıracağım. 10400-F olduğu için Z490 ile 3600MHz RAM kullandım onda. Belki öyle yetişebilir diye.

@Kelebek_1034 şöyle bir sistemine ve yerine koyacaklara bakıyorum da. Şahsen hiç uğraşmazdım. B550 dediğin anakartın önü açık bir kere. Onu bırakıp B450'ye geçmek yazık olur. Sistemin kalanı da güzel, tamam SSD kronik sorunlu diye geçiyor ama bu demek değil elinde patlayacak seni 5 sene çatır çatır da götürebilir. Bence biraz aceleci davranmak olur bu şartlar altında satmak. 2021 yılı AMD, Intel ve Nvidia tarafından güçlü giriş/orta seviyelerin piyasaya sürüleceği bir yıl olacak.

Şahsen o kasa ve güç kaynağını satar, bu kasa ile uygun bir güç kaynağını çeker en az 1 sene arkama yaslanırdım. Hazır elimin altında da B550 anakart varken seneye çıkacak 5500X-5600 gibi işlemcileri, 6600 XT-6700 XT gibi ekran kartlarını hedeflerdim. Ondan sonra aç Smart Access Memory'i, RAGE modunu yardır gitsin.

@Kelebek_1034 şöyle bir sistemine ve yerine koyacaklara bakıyorum da. Şahsen hiç uğraşmazdım. B550 dediğin anakartın önü açık bir kere. Onu bırakıp B450'ye geçmek yazık olur. Sistemin kalanı da güzel, tamam SSD kronik sorunlu diye geçiyor ama bu demek değil elinde patlayacak seni 5 sene çatır çatır da götürebilir. Bence biraz aceleci davranmak olur bu şartlar altında satmak. 2021 yılı AMD, Intel ve Nvidia tarafından güçlü giriş/orta seviyelerin piyasaya sürüleceği bir yıl olacak.

Şahsen o kasa ve güç kaynağını satar, bu kasa ile uygun bir güç kaynağını çeker en az 1 sene arkama yaslanırdım. Hazır elimin altında da B550 anakart varken seneye çıkacak 5500X-5600 gibi işlemcileri, 6600 XT-6700 XT gibi ekran kartlarını hedeflerdim. Ondan sonra aç Smart Access Memory'i, RAGE modunu yardır gitsin.

2070 Super bakmadım ama 2060 Super olarak bu ucuz geldi bana bayağı.

Ama dediğim gibi kasa, PSU ve SSD değişimi ile o sistem götürür seni.
Teşekkür ederim, öyleyse dediğiniz gibi yapayım ve sonrasında biraz birikim yapmaya çalışayım. Bahsettiğiniz 3'lü üzerinde duracağım. Vakit ayırdığınız için teşekkürler, iyi günler dilerim :)

Hatta öneri de yapmış olalım.

XPG BattleCruiser ve Phanteks P500A çok güzel kasalar. Gerçi biraz pahalılardır ama guzellerdir :)

Daha uyguna Cooler Master TD500 Mesh ve MB511 ARGB var mesela.

Bu attığım MB511 ARGB modeli MWE650 80+ Bronze modelini içeriyor mesela. Fiyat olarak da uygun geldi.

@Mithat Berhan hazır şu konudayken bir sorayım. Benim sistemi görüyorsundur sanırım 2017-2020 kırması gayet memnunum fakat monitörüm ve klavyemde ufak tefek sorunlar var fakat ikisi de öyle büyük sorunlar değiller. Garantileri olmayınca tedirgin ediyor. Şöyle bir 1000-1500 TL harcayasım var birisine ama hangisi emin değilim. İleride sistem yükseltsem 1080P gereksiz mi kalır diye kafamı kurcalıyor.

1500X - 5500 XT tahmin ettiğimden daha sağlam bir ikili olunca seneye erteledim yükseltmeyi. Bunlar Cyberpunk 2077'i de çatır çatır oynatacaklar başta umudum yoktu. 😂

@Mithat Berhan ikinci monitörler pek işim olmaz. Hem tek kişilik AAA oyunları seviyorum hem de masada monitör boyunda subwoofer var. Doğru o anakart olayı garip B550'de Ryzen 1700 çalıştıranlar, A320'de 5900X çalıştıranlar. AMD el altından destek verdiriyor.

Monitörün üzerinde ısınmaya bağlı zamanla çıkan boydan boya çizgimsi bir şey var ama yalnızca belli tonlarda görülüyor, örneğin oyunda mavi gökyüzüne bakarken. Onun dışında çarpmıyor gözüme çok yukarıda çünkü. Klavye ise tamamen İngilizce, Numlock ışığı düzgün yanmıyor ve bir shift tuşunun içerisindeki metali tutan ayaklardan birisi kırık, sağ taraftan basınca inmiyor. Monitör yine 1080P giderim sanırım 2K 5500 XT'yi zorlar AAA oyunlarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı