RTX 2060 Super sistem Witcher 2 FPS düşüşü

erenforsakeN

Kilopat
Yer
Tottenham
Witcher 2 başladım, sistem gereksinimlerim hayli hayli yetiyor ama çok çok ciddi FPS düşüşleri oluyor. Bu normal değil. Bunu düzelten bir ayar, mod, yama yok mu?

Ekran kartı: RTX 2060 Super.
İşlemci: i5-9600K
16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ubersampling kapatabilirsin.
Ayrıca bknz:

Selam, bu sorunu yaşayan çok fazla kişi var ve bazıları sorunu çözemeyip oyunu bırakıyorlar. Üzücü bir durum.

Sorunun kaynağı Witcher 2'nin Steam versiyonu.

gog.com sitesine girip programı indirin. Program direkt CD project Red'in kendi programıdır, temiz bir programdır yani. Oyununuzu kod ile GOG'a ekleyebiliyorsunuz. Oyunu GOG'dan oynarsınız bu FPS sorunları çözülüyor.

Aynı durum için yüzlerce kez konu açtım, araştırdım fakat bir şey bulamamıştım. En sonunda dayanamayıp oyunu sildim, oyunu ilk kurduğumda, yani FPS sorunu yaşadığımda SSD'ye kuruluydu, sonra bütün DirectX sürümlerini yükleyip oyunu sıfırdan HDD'ye kurdum ve sorunum çözüldü.
Ekran kartım RX 5600 XT, şu an stabil çalışıyor. Ayarlardan da gölge'yi düşüğe alıp, ubersampling'i kapatıp, dikey eşitlemeyi de kapatarak yaptım bunları. Umarım yardımcı olur.

Arkadaşlar birde başka bir sorum var oyunu Steam üzerinde oynuyorum oyunun menüsünden masaüstüne gel diyorum oyun donuyor, kapanmıyor. Sadece görev yöneticisinden kapatabiliyorum bu Steam hali ile mi alakalı ?

Witcher 2 bazım sistemlerde optimizasyon sıkıntısı yaşatabiliyor, mesela oyun benim GTX 1660 Super sistemimde senin yaşadığın sorun kadar olmasa da bazen ufak tefek FPS düşüşleri yaşatabiliyor ve V-Sync ayarını açınca sorunum çözülmüş oluyor.
Arkadaşlar bir de başka bir sorum var oyunu Steam üzerinde oynuyorum oyunun menüsünden masaüstüne gel diyorum oyun donuyor, kapanmıyor. Sadece görev yöneticisinden kapatabiliyorum bu Steam hali ile mi alakalı ?
Bende de öyle, sonuçta bu oyun eski bir oyun. Yeni nesil sistemlerde sorun çıkartabiliyor normal olarak, pek takmamak gerek diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı