RTX 2060 Super ve Ryzen 5 3600 Sea of Thieves düşük FPS sorunu

Thelka

Hectopat
Selamlar. Yeni bir bilgisayar aldım, Sea of Thieves yükledim fakat en yüksek ayarlarda 35 FPS, düşük ayarlarda ise 55 FPS oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? FPS lock ve v-Sync kapalı, ekran kartımın son sürümü kurulu ve ekran kartımda bir problem yok, öbür oyunlarda FPS değerlerim hep Benchmark'lardaki gibi.

Sistem özellikleri:
Ekran kartı: RTX 2060 Super Windforce.
İşlemci: Ryzen 5 3600.
RAM: 2x8 16 GB RAM.

Darboğaz olsa düşük ayarda ve yüksek ayarda aynı değerler olurdu. Sorun oyundan kaynaklı görünüyor sanki.

Güç seçeneklerinden bilgisayarın AMD Ryzen Balanced seçili mi? Eğer Güç tasarufu seçiliyse çekirdekler düşük frekansta çalışıyor.

Eki Görüntüle 662262
AMD Balanced yazan kısımda Dengeli yazıyor, zaten o seçili. Sorunun burdan kaynaklandığını düşünmüyorum.

Şimdi şöyle sıcaklıkla bir sorun yok, çünkü oyunu ilk açıyorum menüde 120 FPS alıyorum birkaç saniyeliğine, sonra ise bir anda 45'e düşüyor.

Aynı sorun bende de var. 40 FPS'ten yukarı çıkmıyor. Driverlar güncel değildi ondandır diye düşündüm güncelleyip tekrar girdim değişen bir şey olmadı. Var mı çözümünü bilen?

Selamlar. Yeni bir bilgisayar aldım, Sea of Thieves yükledim fakat en yüksek ayarlarda 35 FPS, düşük ayarlarda ise 55 FPS oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? FPS lock ve v-Sync kapalı, ekran kartımın son sürümü kurulu ve ekran kartımda bir problem yok, öbür oyunlarda FPS değerlerim hep Benchmark'lardaki gibi.

Sistem özellikleri:
RAM: 2x8 16 GB RAM.
Kardeşim düzeltmenin bir yolunu buldun mu yoksa aynı mı hala ?

Sistem özellikleri:
RAM: 2x8 16 GB RAM

çözebildiniz mi sorunu bende aynısını yaşıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı