Çözüldü RTX 2060 TDP öğrenme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alcatraz JR

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Monster Tulpar 20.2 alacağım. Yarın babam bilgisayarı görmeye gidecek. Ekran kartlarında Max Q ve Max-P muhabbeti varmış, sanırım watt değerleri ile alakalı. Bunu en kolay yoldan nasıl öğrenebiliriz?

Çözüm
Hocam NVIDIA denetim masasını açıp yukarıdan yardım>sistem bilgileri>maksimum grafik gücü yerine giderseniz orada yazacaktır.

1.png

3.png

2.png

Edit: Son iki fotoğrafın sırası değişmiş haberiniz olsun.

Sorununuzu çözdüysem çözüm olarak işaretleyebilir misiniz? @Alcatraz JR
Bu RTX 3060 modeli. 2060'a monster sitesinden bakınca yazmıyor. Epey'den bakayım hemen. Baktım 2060 versiyonu yok sitede. Gerçi yeni nesili 130W olduğuna göre bir önceki neslinde de aynı mantıkla yüksek Watt kullanmislardir. Bu konuda net bilgi bulamamış olmam beni inada bindirdi :)

Hocam t7side var bu modelin.
Arasında sadece ekran boyutu farkı var diye biliyorum.

Bu RTX 3060 modeli. 2060'a monster sitesinden bakınca yazmıyor. Epey'den bakayım hemen. Baktım 2060 versiyonu yok sitede. Gerçi yeni nesili 130W olduğuna göre bir önceki neslinde de aynı mantıkla yüksek Watt kullanmislardir. Bu konuda net bilgi bulamamış olmam beni inada bindirdi :)

Arasında sadece ekran boyutu farkı var diye biliyorum.
Hocam max-p sonuçta. 115 watt'dan aşağı olduğunu sanmam. Monsterin tüm laptopları max-p sanırım.

Hocam NVIDIA denetim masasını açıp yukarıdan yardım>sistem bilgileri>maksimum grafik gücü yerine giderseniz orada yazacaktır.

1.png

3.png

2.png

Son düzenleme:
Çözüm

Eki Görüntüle 1647873

Eki Görüntüle 1647878

Eki Görüntüle 1647877

Akşam 5 gibi deneyeceğim ancak çözüm belliyse madem işaretleyeyim. Rapor kısmında çözüm seçeneği var o mu?

Eki Görüntüle 1647873

Eki Görüntüle 1647878

Eki Görüntüle 1647877

Gözükmedi bu arada baktık ama yazmıyordu. O sorun değil de kredi kart sıkıntı çıkardı alamadım laptopu bide onları ugrasacagim en az 1 hafta uzadı islerim 😁

Eki Görüntüle 1647873

Eki Görüntüle 1647878

Eki Görüntüle 1647877

Gözükmedi bu arada baktık ama yazmıyordu. O sorun değil de kredi kart sıkıntı çıkardı alamadım laptopu bide onları ugrasacagim en az 1 hafta uzadı islerim 😁

Eki Görüntüle 1647873

Eki Görüntüle 1647878

Eki Görüntüle 1647877

Son düzenleme:
Gözükmedi bu arada baktık ama yazmıyordu. O sorun değil de kredi kart sıkıntı çıkardı alamadım laptopu bir de onları ugrasacagim en az 1 hafta uzadı islerim 😁

Hocam inşallah daha iyileri nasip olur, kısmet değilmiş. Bende ek bilgilerndirme yapayım; eğer orada yazmıyor ise FurMark testi açıp MSI Afterburner'dan bakabilirsiniz. Ayrıca Monster oyuncu laptoplarinin hepsinde o kartın maximum TDP değerini sunuyor. Bir de GPU-Z üzerindende TDP degerini öğrebilirsiniz.

Tulpar T7 V20.2 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook ayrıca içindeki kart RTX2060 Refresh (2020 sürümü).

Son düzenleme:
Bilgisayarın başında yoktum ama FurMark testinin sonucunu karislastirdim anladığım kadarıyla evet Max performans. O yönden sıkıntı kalmadı ancak laptop satılacak muhtemelen ben kartı halledene kadar. SIM kart degistigim için bloke olmuş onunla uğraşmam lazım o da en erken haftaya. Belki ASUS ROG STRIX bulurum o vakte kadar. Yardımları için herkese teşekkürler.

Hocam max-p sonuçta. 115 watt'dan aşağı olduğunu sanmam. Monsterin tüm laptopları max-p sanırım.
Aldım bilgisayarı oyundauim şu an 88-92 watt arası. Yapmam gereken bir ayar var mı yoksa bu böyle mi?

Son düzenleme:
Bilgisayarın başında yoktum ama FurMark testinin sonucunu karislastirdim anladığım kadarıyla evet Max performans. O yönden sıkıntı kalmadı ancak laptop satılacak muhtemelen ben kartı halledene kadar. SIM kart degistigim için bloke olmuş onunla uğraşmam lazım o da en erken haftaya. Belki ASUS ROG STRIX bulurum o vakte kadar. Yardımları için herkese teşekkürler.

Aldım bilgisayarı oyundauim şu an 88-92 watt arası. Yapmam gereken bir ayar var mı yoksa bu böyle mi?
Demekki 90watt'mış hocam. yapmanız gereken ekstra bir ayar yok. donma kasma yoksa ısınma yoksa hayırlı olsun :)

Geri
Yukarı