Çözüldü RTX 2060 temizliği sonrası FurMark 105'ten 70 FPS'e düştü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Furkan35kaya

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Xpg 16 gb ram
R3 3300x
Longline sata 500gb ssd
Zoko 600w 80+
Asus rog strix 2060
Asus tuf b450m pro
Asus kasa
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar RTX 2060 var bende. Kasayı komple boydan aşağı temizlemek istedim. Bunu yapmadan önce FurMark FPS testi 105 diye hatırlıyorum 1080p çözünürlükte şimdi yaptığımda 70 FPS diyor. Tam emin değilim ama 105 diye hatırlıyorum, sebebi nedir?
Ekran kartı ASUS ROG STRIX.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl bir temizlik yaptınız?

Bildiğin direk anakarta kadar söktüm tekrardan taka taka her şeyi temizledim termal macun vs de değiştirdim. Hatta ben bu ekran kartı 2. el aldım. aldığım kişinin PC de 144 FPS de sabit duruyordu bende bu olaydan sonra 105 ti şimdi 70 falan.

Benim teknolojik ürünler ile ilgili tek mottom düzgün çalışıyorsa kurcalama ilk ekran kartımı temizliyorum diye bozmuştum ondan sonra bozuk görmediğim hiçbir şeye müdahale etmedim hatta eski sistemimde 5 sene işlemci macunu değiştirmedim sıcaklıklar normal diye.

Benim teknolojik ürünler ile ilgili tek mottom düzgün çalışıyorsa kurcalama ilk ekran kartımı temizliyorum diye bozmuştum ondan sonra bozuk görmediğim hiçbir şeye müdahale etmedim hatta eski sistemimde 5 sene işlemci macunu değiştirmedim sıcaklıklar normal diye.

Ya benim ilk kez yaptığım bir şey değil bu kasayı bile kendim montajladım ilk aldığımda.

Arkadaşlar RTX 2060 var bende. Kasayı komple boydan aşağı temizlemek istedim. Bunu yapmadan önce FurMark FPS testi 105 diye hatırlıyorum 1080p çözünürlükte şimdi yaptığımda 70 FPS diyor. Tam emin değilim ama 105 diye hatırlıyorum, sebebi nedir?
Ekran kartı ASUS ROG STRIX.

Kartınızın üzerinde LED on off butonunun yanında, BIOS swtich olacak, yanlışlıkla sessiz moda almış olabilirsiniz kontrol edin.

Kartınızın üzerinde LED on off butonunun yanında, BIOS swtich olacak, yanlışlıkla sessiz moda almış olabilirsiniz kontrol edin.

Aklıma gelmemişti ona bakayım bir ama o sadece fan ayarı diye biliyorum ben.

Arkadaşlar olay FurMark testlerine farklı MSAA ayarlarında yapmammış 1 haftada anlayabildim bunu.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı