RTX 2060 Valorant FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

onurslkm

Hectopat
Valorant'ta 150-200 arası FPS alıyorum ancak her HS attığımda ya da yediğimde drop giriyor ve 130'lara 120'lere düşüyor gözüküyor ama ekranda ki takılma farkedilecek derecede büyük. 120 FPS'e sabitliyorum bu sefer de 90'lara 100'lere düşüyor. G-Sync ve FreeSync kapatıp denedim sonuç yine aynı sorun nedir çözemiyorum.

PC:
MSI B450M-A PRO Max
MSI NVIDIA GeForce RTX 2060 Ventus XS
Ryzen 5 3500X
Adata XPG 16 (8+8) 3000 MHz RAM
SanDisk 240 GB SSD

Monitör;
MSI Optix MAG271CV 144Hz 1ms FreeSync

Tam olarak nasıl bir donma? Ekran tam olarak donup 15 saniye sonra geri mi geliyor?

Hayır, anlık olarak 144'ten 120'ye düştü olarak gösteriyor grafikte ancak takılmayı hissedebiliyorum.
Bence SSD ile alakalı olabilir. O SSD kronik sorunlu diye biliyorum.

Yazma ve okuma da sıkıntı yok. Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum bir sorun görmedim.
Bu bana oyun dosya hatasıymış gibi geldi. Çünkü her HS attığında animasyon ve ses devreye giriyor. Oyunu silip tekrar yüklersen düzeleceğini düşünüyorum. Güncelleme sonrası çok fazla FPS düşmesi oldu.

Deneyeceğim, teşekkürler.

Hayır, anlık olarak 144'ten 120'ye düştü olarak gösteriyor grafikte ancak takılmayı hissedebiliyorum.

Yazma ve okuma da sıkıntı yok. Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum bir sorun görmedim.

Sağlık testi yap. Drop sebep olacak bir parçan yok açıkçası 16 GB RAM ekran akrtı işlemci iyi. Bilemedim. Testlerini yap mem test yap mesela.

Bu sorunu 2 bilgisayarda da yaşadım hatta özel oyun girip bir adamı defalarca vurunca 5 FPS falan oluyordu bu Valorant'la alakalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı