RTX 2060 ve i5-9600K sisteme GTA 5 ayar önerisi

RTX 2060 Ryzen 5 3500X e sahibim. Bütün ayarları gönül rahatlığıyla en yükseğe çekebilirsiniz. Çimenlerin olduğu bölgede FPS'iniz çok düşüyorsa çimen detayını biraz düşürebilirsiniz, bu sayede sorun ortadan kalkar.

Hocam ayarları yapıyorum oyunu başlatıyorum tekrar ayarlar sıfırlanıyordu bir yerden yapma şansım yok mu nvidia ge forcedan falan ? en optimize ayarı ellemeden
Sistem en iyi ayarı seçsin ya da bir arkadaşımız ayarları atabilirse ekran alıntısı şeklinde iyi olurdu bizde ona göre yapalım hepsini

GeForce Experience programını çalıştırın. giriş sayfası kısmından oyununuzu bulup ayrıntılar butonuna tıklayın. Sağ tarafta önceki ayarlara geri dön tuşuna tıklayın.

Optimize ayarlara dokunmadan maalesef ayarlamalar yapamazsınız. En kötü optımıze et butonunun sağ tarafındaki butona basarak ekrana çıkacak olan ibareyi sola çekerek ufak tefek düşürmeler yapabilirsiniz.

Oyunu buradan mı açayım bir de ve olmuş mu ?
Ya da oyun steamde steamden mi açayım daima ?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    1,8 MB · Görüntüleme: 20
Oyununuzu Steam üzerinden açabilirsiniz bir sıkıntı olmayacaktır. İlla GeForce Experience üzerinden açmanıza gerek yok. Yukarıda yaptığım açıklama sayesinde optimum ayar üzerinden oynama yapabilir veya direk önceki ayarlara dön seçeneği ile kendi ayarlarınızı kullanabilirsiniz.

Maalesef atamayacağım bilgisayarı geçenlerde formatladım. Ama size şöyle söyleyebilirim. Bütün ayarlar en yüksekte, resolution scale haricinde. MSAA ayarı 8X ve çimen kalitesi (grass quality) High veya medium olması gerekiyordu.

Geri
Yukarı