RTX 2060 ve i7-9750H sistemde GTA V’da FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

Dogukan Ayan

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, GTA 5'te High ayarlarda ortalama 90 FPS alıyorum. Birden oyun 30 FPS'e düşüyor. Bütün driverları, güncelledim bilgisayarı yeni sıfırladım, BIOS güncel; bir türlü sorunu çözemedim. Eskiden Very High ayarlarda ortalama 100-110 FPS alırken şimdi Very High ayarlarda FPS 40-45 arasına düşüyor.

Sistemim:
i7-9750H.
RTX 2060
16 GB RAM.
512 SSD.
PC Omen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem düşük olsa da aynısı başıma geldi, yapmadığım bir şey kalmadı sonunda silip yüklerken rastgele şekilde gelişen bir olay sayesinde düzeldi. Şöyle; eğer hikayeyi bitirdiysen ya da takmıyorsan, oyunu yükleyip ilk kez açtığında Rockstar sorar ya "Cloud Save'yi açmak ister misin?" diye, reddet onu PC'yi ilk kez açıp perfprmans testi için yüklediğin ve çalıştırdığın ilk an gibi oluyor.

Klasik bir FPS drop sorunu. I7-9750H işlemcisi ısınan bir işlemci. GTA 5 ile beraber yüksek ayarlarda ciddi yük altına giriyor. Belli(sınır) bir sıcaklığa gelince de yavaşlamak için hızını kesiyor. Bu da ani FPS düşüşlerine sebebiyet veriyor. Oyun sırasında bahsettiğiniz gibi 76 derecede çalışması neredeyse imkansız. Eğer çalışsa FPS drop yaşamazsınız.

Klasik bir FPS düşmesi sorunu. i7-9750H işlemcisi ısınan bir işlemci. GTA 5 ile beraber yüksek ayarlarda ciddi yük altına giriyor. Belli(sınır) bir sıcaklığa gelince de yavaşlamak için hızını kesiyor. Bu da ani FPS düşüşlerine sebebiyet veriyor. Oyun sırasında bahsettiğiniz gibi 76 derecede çalışması neredeyse imkansız. Eğer çalışsa FPS düşmesi yaşamazsınız.

Yaklaşık 1 saat kadar oynadım Max temp 85°C gördüm.

Geri
Yukarı