RTX 2060 ve Ryzen 5 2600 oyunlarda düşük FPS ve anlık drop sorunu

AlteredKryphton

Hectopat
Fortnite oynarken FPS'im anlık olarak 60-70 civarına düşüyor ve çok sık oluyor. Fortnite'da oyun ayarlarımın hepsi düşük; sadece görüş uzaklığı uzak. Ayrıca Dying Light oynarken de aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Dying Light'da ise en yüksek ayarlarda oynuyorum. 90-140 ortalama FPS alıyorum. Tüm sürücüler BIOS, ekran kartı driverı, chipseti güncel.
Sistemim:
  • RTX 2060.
  • Ryzen 5 2600.
  • 16 GB 3000MHz RAM.
  • 240GB SSD (Windows yüklü).
  • 1TB HDD (oyunlar yüklü).

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyuna girdiğimde size darboğazın resmini atacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dikkatli izlerseniz %71'lere kadar düşüyor RTX 2070'de.
%66 gördüm yahu.
Ortalama CPU kullanımıda %75'lere çıkıyor, demek alt çekirdekler %80'den aşağı görmüyor.

Oyuna girdiğimde size darboğazın resmini atacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dikkatli izlerseniz %71'lere kadar düşüyor RTX 2070'de.
%66 gördüm yahu.
Ortalama CPU kullanımıda %75'lere çıkıyor, demek alt çekirdekler %80'den aşağı görmüyor.
Şaka mısınız? Ekran kartı her zaman tam yükte çalışmaz. Ayrıca PUBG optimizasyon özürlüsü bir oyun.

Şaka mısınız? Ekran kartı her zaman tam yükte çalışmaz. Ayrıca PUBG optimizasyon özürlüsü bir oyun.
Bu yorumundan sonra sana cevap yazmamayı tercih ediyorum. Attığım videoyu izlemeden bile yorum yapıyorsun. Ara sinematiklerden bahsetmiyorum oyunun oynanış kısmında ekran kartı kullanımı daima %95'in üstünde olmak zorunda. Far Cry 4'tede gördüm ben darboğazı. Ayrıca başka konuda herhangi bir videolu resimli kanıt olmadan "R5 2600 4K'da RTX 2080'i besler" demeleri RTX 2060'da 1080p'de darboğaz yapmayacağı anlamına gelmiyor.
PUBG optimizasyon özürlü derken R5 3600'de GPU kullanımı düşmeden çalışabilirken R5 2600'de optimizasyon sıkıntısı var okey :).
Bu forumda bana İ5 4690 GTX 1070'i rahatlıkla besleyecektir bile dediler ya :D.

Arkadaşım attığım konuda herkes ''Ryzen 5 2600'ün RTX 2060'a darboğaz yapmayacağını'' ve RTX 2070'i besleyebildiğini söylüyor. Bu kadar insan cahil sen akıllısın. Ki oradaki insanlardan biri @Motionless IN White gibi biri. Neyse, çok biliyorsun sorunun darboğaz olmadığını anladığın gün surat ifadeni çok merak ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı