RTX 2060 Ventus 86 derecelere çıkıyor

ManImOld

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartım (RTX 2060 Ventus) bu aralar nedense 86.3 Max, ort ise 85.1'lere çıkıyor. Ekran kartı yanma olasılığı var mı yoksa idare eder mi? Bu bilgisayarı böyle 2-3 yıl daha kullanmayı düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler.

Ekran kartım (RTX 2060 Ventus) bu aralar nedense 86.3 Max, ort ise 85.1'lere çıkıyor. Ekran kartı yanma olasılığı var mı yoksa idare eder mi? Bu bilgisayarı böyle 2-3 yıl daha kullanmayı düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler.

Bende de MSI RTX 2060 Ventus O.C 6GB var. İlk çıktığı zaman almıştım 2019'da ve bende de ısınma oluyor, 84 dereceleri görüyorum ilk zamandan beri oyunlarda. Bende herhangi bir sıkıntı olmadı şu ana kadar. NVIDIA RTX 2060 için maksimum 88 dereceyi göstermiş.

85 ve üstü dereceler kartın yapısına zarar vermeye başlabilir. Fan hızını arttırın.

Ekran kartlarının fan hızı artarmıda?

Bende de MSI RTX 2060 Ventus O.C 6 GB var. İlk çıktığı zaman almıştım 2019'da ve bende de ısınma oluyor, 84 dereceleri görüyorum ilk zamandan beri oyunlarda. Bende herhangi bir sıkıntı olmadı şu ana kadar. NVIDIA RTX 2060 için maksimum 88 dereceyi göstermiş.

Evet benim de ekran kartım aynısı ve 84 üzeri çıkmıyordu ne olduysa 85-86ları görmeye başladı.

Havalar sıcak onunda etkisi var bendeki kart MSI 5500 XT 4 GB modeli macunu yenilemiştim ilk acilista sabah 43 derece sonra 52.53, derecede geziyor.

84-85 kartı bozmaz. Ancak iletken parçalarda genleşme, zamanla mikro düzeyde çatlamalara sebep olacağı için ömrünü elbette kısaltacaktır.
Lehim ve kaplamaların erimesi / zarar görmesi 200+ derecelerde mümkün oluyor.

Geri
Yukarı