RTX 2060 Ventus XS sıcaklığı nasıl düşürülür?

264523

Gigapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Arkadaşlar kazım yapıyorum. GPU %70 kullanımda 125W çalışıyor ve 70 derecede çalışıyor. 31mh kazım yapabiliyorum fakat 70 derece çok olduğu için bunu düşürmem gerekiyor. MSI Afterburner ile Power limiti düşürebildiğim kadar düşürdüm ve bu değerleri aldım. Power limit düşürmek zararlı mı ve RTX 2060 Ventus XS ekran kartı sıcaklığını kaç derece düşürebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar kazım yapıyorum. GPU %70 kullanımda 125W çalışıyor ve 70 derecede çalışıyor. 31mh kazım yapabiliyorum fakat 70 derece çok olduğu için bunu düşürmem gerekiyor. MSI Afterburner ile Power limiti düşürebildiğim kadar düşürdüm ve bu değerleri aldım. Power limit düşürmek zararlı mı ve RTX 2060 Ventus XS ekran kartı sıcaklığını kaç derece düşürebilirim?
2060S Ventus kullanıyorum, Afterburner ayarlarım, -502 core da verebilirsiniz ancak ben mining yaparken oyunda oynadığım için +100 core clock veriyorum: (Özelleştirirsiniz)
1621000553397.png

Core clock değeriniz ve voltajınız yüksek. ETH kazıyorsanız bunları düşürmeniz yararınıza olacaktır. Ayrıca fan hızınız da aşırı fazla. Uzun kullanımda zararı olacaktır.

Core clockım şu an aktif olarak ekran kartımda bir şeyler çalıştığı için yüksek. Voltajım da aynı şekilde core yükseldiğinde yükseliyor. Fan hızının yüksek olmasının bir zararı yok gürültüden başka. Aynı anda mining yaparken oyun vs. oynadığım için Core'u aşağı çekmem oyunlardayken Hashrate'in çok çok daha fazla düşmesi, oyunların muazzam düşük performans vermesi gibi sorunlara yol açıyor. Sadece mining yapacak olsaydım, Hive OS gibi mining OS’lerini kullanırdım ve OC ve UV ayarlarını ona göre yapardım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç tüketimi arttığında ETH ile elde ettiğiniz kârdan kaybediyorsunuz. Fanlar son devirde çalışınca uzun dönemde ömürleri azalıyor. Tabii fanları değiştirmesi kolay. @TheAny, oyun derken ağır oyunlardan bahsediyorsanız tabii ki durum farklı.

@264523, ayarlardan voltaj kontrolünü açabilir misiniz? Daha sonra; 1200 MHz core clock, 7800 MHz memory clock, power limit %78 ve 700 mV voltaj ayarlayabilirsiniz. Stabil gelmezse biraz daha ayarları değiştirirsiniz.

1621001206351.png

Ayarlardan şu ikisini açmalısınız.
Güç tüketimi arttığında ETH ile elde ettiğiniz kârdan kaybediyorsunuz.
Güç tüketimim 25 watt kadar oynuyor. Normalde sistem boştayken ve Core clocku uc yaptığım zaman 96-97 wattlara kadar hatta zaman zaman 89 wattlara kadar düştüğü oluyor ancak ortalama olarak 100 watt ile çalışıyor kart miningde. Miningle aynı anda Valorant, Warframe gibi oyunlar oynuyorum. Valorant'ta +100 Core ile 28 Mh/s, -502 Core ile 14 Mh/s kazım gücü alıyorum. Warframe +100 ile 35 Mh/s, -502 ile 21 Mh/s veriyor. Bu durumda günlük bir kaç kuruş kâr etmek için bir kaç liradan vazgeçmiş oluyorum. Kesinlikle değmediğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
Güç tüketimi arttığında ETH ile elde ettiğiniz kârdan kaybediyorsunuz. Fanlar son devirde çalışınca uzun dönemde ömürleri azalıyor. Tabii fanları değiştirmesi kolay. @TheAny, oyun derken ağır oyunlardan bahsediyorsanız tabii ki durum farklı.

@264523, ayarlardan voltaj kontrolünü açabilir misiniz? Daha sonra; 1200 MHz Core clock, 7800 MHz Memory clock, Power limit %78 ve 700 mV voltaj ayarlayabilirsiniz. Stabil gelmezse biraz daha ayarları değiştirirsiniz.

Core clock en fazla 1350 MHz oluyor, Power limit %78 altına inmiyor ve çekirdek voltajıyla hiçbir şekil de oynayamıyorum.
Eki Görüntüle 1023156
Ayarlardan şu ikisini açmalısınız.

Güç tüketimim 25 Watt kadar oynuyor. Normalde sistem boştayken ve Core clocku uc yaptığım zaman 96-97 Watt'lara kadar hatta zaman zaman 89 Watt'lara kadar düştüğü oluyor ancak ortalama olarak 100 Watt ile çalışıyor kart miningde. Miningle aynı anda Valorant, Warframe gibi oyunlar oynuyorum. Valorant'ta +100 Core ile 28 Mh/s, -502 Core ile 14 Mh/s kazım gücü alıyorum. Warframe +100 ile 35 Mh/s, -502 ile 21 Mh/s veriyor. Bu durumda günlük birkaç kuruş kâr etmek için birkaç liradan vazgeçmiş oluyorum. Kesinlikle değmediğini düşünüyorum.

Açtım ama voltajla oynayamıyorum.

Geri
Yukarı