RTX 2060 vs GTX 1660 Super

Fiyatına değmediğini söylüyorum. RTX'i ileride kullanamayacağından dolayı birkaç fark yüzünden 1000 TL fazladan vermesinin gereksiz olduğunu söylüyorum, bu bütçe işlemcinin üstüne eklenirse arkadaş için çok daha ileriye dönük olacaktır. RTX 2060 alabiliyor fakat RTX 2060-R5 1600AF alacaksa bunun yerine 1660S-R5 3600 çok daha performanslı ve ileriye dönük olacaktır. İki kombinasyonun da aynı fiyat olduğunu hatırlatmak isterim. En berbat kart tabirinize gelecek olursak 1600 serisinde 5 kart var zaten? 1650S bu kartların içinden yine F/P konusunda 1. en kötü 2. sırada. Günümüz oyunları için de gayet yeterli.
Hazır sistem alıyor zaten arkadaş sanırım, veya halihazırda kendisinde var. 11400 işlemciye sahip.

Bu saatten sonra GTX serisi alınmaz arkadaşlar RTX standart olacak oyun sektöründe biraz daha para biriktirip mutlak en azından 2060 alın bakın sonra kafanızı taşlara vurursunuz.

2060 RTX zayıf diyenler için şöyle söyleyeyim DLSS kapalı RTX açık olursa aynen çok zayıf oluyor kartın gücü etmiyor bu bir gerçek bizzat deneyimledim Control'de ancak DLSS açık RTX açık olursa gayet iyi bir deneyim sağlıyor.

Neden kendi ekran kartınızı övüyorsunuz ki? Paranız olduğu taktirde RTX 2060 mı alırsınız 1650 Super mi?

Ben 5500 XT 8 GB alıp geçtim diyeyim de konu iyice çorba olsun. Piyasada olsa 5600 XT'yi de RTX 2060'a karşı sokardık alev alırdı konu. 😂

RTX 2060 tabii ki DLSS desteği ile 1080P'de en az 3 yıl götürür o kart

1660 Super diyene kulak asma hatta blokla bir fikirleri araştırmaları yok öyle boş boş yorum yapıyorlar. 1660 Super kötü kart anlamı çıkmasın bu laftan, 1080p için o da gayet iyi kart ama birisinde RT ve tensor çekirdekleri var birisinde yok bu özellik sayesinde destekli oyunlarda bir anda 20-30 FPS hatta daha fazlası fark alıyorsun azımsanmayacak değerler değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu açıklama gayet yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı