RTX 2060 vs GTX 1660 Super

16 GB RAM 1660 S > 4 GB RAM 2060 😁
2060'a sahip sistem isterse 8 GB olsun 1660S tarafında 600-700 TL bütçe fazlalığı oluyor onu da işlemciye yatırsan 10/10 sistem. İleride yeni oyunlarda grafik düşürmek durumunda kalınca darboğaz da yaşamazsın.
Kendi sistemini 2x8 GB yap önce. Patlak tekerli bisiklet sürer gibi tek kanal sistem kullanıyorsun yazık o parçalara.
Dual channel aklımda var zaten RAM fiyatlarının tekrar 300 TL bandına düşmesini bekliyorum. Parçaların da öyle ahım şahım yorulduğu yok rekabetçi oyunlar oynuyorum.

Dual channel aklımda var zaten RAM fiyatlarının tekrar 300 TL bandına düşmesini bekliyorum. Parçaların da öyle ahım şahım yorulduğu yok rekabetçi oyunlar oynuyorum.

Olsun sistem rahatlar, indirimde gördüğünde kaparsın. Güzel parçaların var benim sisteme yakın kolay kolay üzmez.

Şahsen 8000 TL bandında RTX2060-R5 1600AF yerine GTX1650S-R5 5600X'i tercih ederdim.
Yahu arkadaşın işlemcisi 11400. Anlama kıtlığınız falan mı var anlamadım. Vatan Bilgisayar'dan alıyor. Özelleştirme seçeneği yok.
Neyse, konuyu takipten çıkıyorum. Bu arkadaşla tartışmaya devam edecek olan arkadaşlara da kolay gelsin diyorum.

2060'a sahip sistem isterse 8 GB olsun 1660S tarafında 600-700 TL bütçe fazlalığı oluyor onu da işlemciye yatırsan 10/10 sistem. İleride yeni oyunlarda grafik düşürmek durumunda kalınca darboğaz da yaşamazsın.

Rekabetçi oyunlarda daha önemli hocam çift kanal ben net fark etmiştim tek kanaldan çift kanal geçince.

Yahu arkadaşın işlemcisi 11400. Anlama kıtlığınız falan mı var anlamadım. Vatan Bilgisayar'dan alıyor. Özelleştirme seçeneği yok.
Neyse, konuyu takipten çıkıyorum. Bu arkadaşla tartışmaya devam edecek olan arkadaşlara da kolay gelsin diyorum.
Arkadaştan bahsetmiyorum, arkadaşın attığı PC linkini de siz söyleyince gördüm. Ben RTX 2060'ın 1660S'e göre daha f/p ve daha ileriye dönük olduğunu söyleyenlerden bahsediyorum. Ayrıca madem böyle bir hazır sistem var arkadaş neden böyle bir konu açıp ortalığı kızıştırdı o zaman?
Rekabetçi oyunlarda daha önemli hocam çift kanal ben net fark etmiştim tek kanaldan çift kanal geçince.
Rekabetçi oyunlar ℅60'ın altında RAM kullandığı için o kadar acele bir durum görmüyorum hocam ama kanal olayı farklılık yaratıyor olabilir bir an önce geçmek gerek o halde.

Geri
Yukarı