RTX 2060 vs RX 6600

polokuzs

Femtopat
Daha fazla  
Genellikle yayında PUBG, CS:GO, LoL vb. oyunlar oynayan birisi olarak ve hep NVIDIA kullanmış birisi olarak AMD bana hiç güven vermiyor. Etrafımdan duyduğum bilgiler söylemler beni korkutuyor yok AMD çok ısınıyor alınmaz, yok hata veriyor alınmaz, siyah ekran veriyor alınmaz, sizce hangisi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Allah'ım, sen bizi NVIDIA fanboylarından koru.

RX 500 ve 5000 serisindeki hataları ısıtıp ısıtıp 6000 serisine de yediriyorlar ya, enteresan cidden. Bunları söyleyenlerin 6000 serisinden haberi olduğunda biz 9000 serisini konuşuyor oluruz herhalde.

6600 alabilirsin, 6600 XT kullanıcısıyım, dandik bir model almadığında sorun yaşamıyorsun yok ısınmaymış yok WattMan'miş falan; veya nadir yaşıyorsun o da çözülebiliyor doğru tehşis ile.

6600'e bir alternatif istiyorsan 3060 bak, 2060 downgrade olur.

Genellikle yayında PUBG, CS:GO, LoL vb. oyunlar oynayan birisi olarak ve hep NVIDIA kullanmış birisi olarak AMD bana hiç güven vermiyor. Etrafımdan duyduğum bilgiler söylemler beni korkutuyor yok AMD çok ısınıyor alınmaz, yok hata veriyor alınmaz, siyah ekran veriyor alınmaz, sizce hangisi?
6600'e sarıl. Güzel soğutmalı bir model sapphire veya asus rog gibi bir şey bulursan kafan ağrımaz. Aksinde eco modelleri inno3d'nin mesela veya asus phoenixe benzer şeyler alırsan üzülebilirsin. Orta üst segment üretici 6600 > aynı segmentteki 2060 > düşük seviyeli 6600 >düşük seviyeli 2060

Bu ikisinin karşılaştırılması bile yapılamaz bence. F/P olarak net RX 6600. Hatta 3060'a bile o kadar para vereceğime gider 2. el RX 6600 alırım ( Sıfırı bile çok daha ucuz ). 1660 Ti, 2060 kullandım daha önceden şimdiki kartım da 6600. Bende Mech 2x modeli var oyunlarda 55 dereceyi bile geçmiyor kasamın havalandırmasından herhalde geçmiyor o dereceyi çünkü diğer modellere baktığımda 65 derece civarlarında. Ayrıca Wattman hatasıyla hiç karşılaşmadım çok zorlamama rağmen.

Son düzenleme:
Bende RX 5600XT kullanıyorum WattMan sorunları yüzünden RTX 2060 geçmeye niyetim var ancak AMD tarafinda RX6600 alacaksan ASUS modeli dışında başka model alma çünkü araştırmalarım sonucu Sapphire XFX gibi markalarda daha çok WattMan sorunu yaşanıyormuş mesela ben eskiden ASUS ROG STRIX RX 470 kullanıyordum WattMan hatasını 2 defa falan aldım o kartta ama Sapphire RX 5600XT ise sürekli WattMan yaşadım ondan dolayı 5600XT satıp NVIDIA RTX 2060 veya ASUS RX 6600 XT alacağim.

2060 al kafan rahat olsun forumun hepsi AMD fanboy dolmuş, AMD aldığında bir hata çıktığında düzeltirken bunalırsın hevesin kaçar.

Çok karşılaşmışsın galiba ne gibi hata mesela? Fanboyluk bence 2060 al kafan rahat olsun demek. Yani NVIDIA al kafan rahat olsun. Benim geçmişte kullandığım tüm kartlar neredeyse NVIDIA. Hatta ilk kartım da FX 5200. Ben, hangisi işime gelirse onu kullanırım fanboyluk yapmaya gerek yok.

Sapphire RX 6600 kullanıyorum. Oyunlarda 72-73 dereceyi geçtiğini görmedim, üstelik %40 fan devrinde çalışıyor otomatikte. Yani manuele alıp fan hızını %50 %60'lara çekerseniz 65 derecelerde çalışır kart. Tek sorunum sürekli ve sürekli oyunlarda crash, WattMan hataları tarzı sürücü kaynaklı olduğunu düşündüğüm hatalar aldım. Ancak bu biraz şans meselesi. 2 yıl kullanıp hata almayan da var 1 ay kullanıp 10 kere hata alan da. Bence kesinlikle RX 6600 tercih etmelisiniz. Sırf birkaç hata almayayım, kartım NVIDIA olsun ama çok daha düşük performans alayım diye 2060'a daha fazla para vermek saçma olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı